Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego (02. 06. 2019)

1. Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Pamiątkę tego wydarzenia Kościół celebruje dzisiaj. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem miłości jest życie wieczne w królestwie niebieskim.
  2. Trwamy w oczekiwaniu na zesłanie Ducha Świętego. Nowenna przygotowująca do tej uroczystości odprawiana jest codziennie w czasie nabożeństwa czerwcowego.
  3. Czerwiec to miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali podczas nabożeństw czerwcowych po Mszy Świętej o godz. 18.00.
  4. Ofiary składane w dniu dzisiejszym do puszek przeznaczone są na Świątynię Opatrzności Bożej.
  5. W pierwszy czwartek miesiąca - Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne od 17.00.
  6. W pierwszy piątek miesiąca - Msze Święte do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. 7.30-9.00 i od 17.00.
  7. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Świątki. Uroczystość ta kończy Okres Wielkanocny i zarazem czas spowiedzi wielkanocnej. Kto jeszcze nie dopełnił tego podstawowego obowiązku religijnego, wynikającego z przykazania kościelnego, niech to uczyni w tym tygodniu.
  8. W dniach 13 i 14 lipca organizowany jest autokarowy wyjazd na XXVIII Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Informacje i zapisy u Państwa Wróblewskich w sklepie przy Placu Obrońców Różana.
  9. Ofiary na kościół złożyły rodziny z ul. Kościuszki, Gdańskiej, Placu Obrońców Różana i Olsztyna. Bóg zapłać…
  10. Zmarli nasi parafianie:
  • śp. Tadeusz Jóźwiak z Różana wieku 63 lat,
  • śp. Bernard Bątruk z Różana w wieku 82 lat.
  • śp. Andrzej Stanisław Melnicki z Kaszewca w wieku 80 lat, „Wieczny odpoczynek…”