Ogłoszenia parafialne XXVIII niedziela zwykła

XXVIII Niedziela Zwykła (13.10.2019)

1. Dzisiaj Dzień Papieski. Bogu dziękujemy za św. Jana Pawła II i budujemy duchowy pomnik ku Jego czci – Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierające zdolną młodzież z biednych rodzin. Ofiary do puszek przeznaczone są na ten cel.
  2. Jutro święto Edukacji Narodowej. Nauczycielom, wychowawcom, katechetom i pracownikom szkół składamy najlepsze życzenia. Modlitwę różańcową ofiarujemy w ich intencjach.
  3. W tym tygodniu wspominamy świętych:

- we wtorek – św. Teresę od Jezusa, dziewicę i doktora Kościoła,

- w środę – św. Jadwigę Śląską

- w czwartek – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

- w piątek – św. Łukasza Ewangelistę, patrona pracowników służby zdrowia.

1. 4. W następną niedzielę rozpocznie się Tydzień Misyjny. W całej Polsce odbędzie   się liczenie wiernych obecnych na nabożeństwach. Taca będzie przeznaczona na pracę prowadzone w domu parafialnym. Po mszy św. o godz. 12.00 spotkanie z rodzicami dzieci klas III.
  2. 5. Ofiary na potrzeby naszej parafii złożyły rodziny z ul. Gdańskiej ( 2 rodziny) i Czystej. Bóg zapłać.
  3. Dzisiaj wybory parlamentarne. Nie zapomnijmy o obywatelskim obowiązku.
  4. 7. Zmarła nasza parafianka śp. Jadwiga Karczewska z Różana w wieku 87 lat. Wieczny odpoczynek.