Ogłoszenia parafialne Uroczystość Swiętej Rodziny

Święto Świętej Rodziny (29. 12. 2019)

1. Kończy się rok Pański 2019. Bogu dziękujemy za wszelkie łaski, które każdy z nas otrzymał. i jednocześnie przepraszamy za wszelkie zło popełnione
    w naszych rodzinach, parafii i Ojczyźnie. Uczynimy to we wtorek na nabożeństwie dziękczynno-przebłagalnym o godz. 18.00.
  2. 2019 rok w statystyce parafialnej wyglądał następująco:

Ochrzczono 49 dzieci; do I Komunii św. przygotowano 11 dzieci; Bierzmowanie przyjęło 48 młodych parafian; Małżeństw sakramentalnych zawarło 17par; do wieczności odeszło 55 osób. Komunii Św. rozdaliśmy 61 tysięcy.

W tym roku skoncentrowaliśmy wszystkie wysiłki na kontynuacji prac w budynku parafialnym. I tak wykonano tynki wewnętrzne, posadzki, instalację wodno-kanalizacyjną. Centralne ogrzewanie połączone ze zbiornikiem na gaz. Zbudowaliśmy, na miejscu budynku gospodarczego przy domu parafialnym, podwójny garaż. Przystąpiliśmy do wykańczania wnętrz: ściany, podłogi, łazienki.

Wszystkim ofiarnym i życzliwym parafianom składamy serdeczne Bóg zapłać za każdą pomoc materialną i wsparcie. Panu Burmistrzowi i Radzie Gminy w Różanie dziękujemy za dotację przekazaną na dom parafialny. Dalsze prace przy budynku parafialnym będą prowadzone w następnym roku. Wszystkie zobowiązania naszej parafii względem instytucji kościelnych i państwowych są uregulowane na bieżąco.

1. W środę (1 stycznia) Uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki Maryi rozpoczniemy Nowy Rok 2020. Z racji Uroczystości jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej. Sylwestrowe zabawy i uciechy nikogo nie zwalniają z uczestnictwa w noworocznej Eucharystii. Porządek nabożeństw jak w niedzielę (oprócz kaplicy w Zawadach). Od wielu lat w tym dniu modlimy się o pokój na świecie.
  2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek i sobotę Msze święte o godz. 7.00. W piątek o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Adoracje Najświętszego Sakramentu w godz. 7.30 - 9.00 i od 17.30.
  3. W następną niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 wystąpi zespół instrumentalny z Parafii Sieluń z koncertem bożonarodzeniowym.
  4. W styczniu w dni powszednie nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Kancelaria parafialna będzie czynna rano, do godziny 9.00.
  5. Porządek kolędy w tym tygodniu:

30 grudzień (poniedziałek)

Zawady, Miłony

Ponikiewka, Załęże Eliasze

31 grudzień (wtorek)

Szygi

Adamowo, Ponikiew Wielka

2 styczeń (czwartek)

godz.9.00

Chrzczonki, Pruszki

ul. Gdańska, Ostrowska

3styczeń (piątek)