Ogłoszenia parafialne II niedziela po Narodzeniu Pańskim

II Niedziela po Bożym Narodzeniu (05.01.2020)

1. Jutro 6 styczniaUroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Przypomina nam ona, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Po literach     K + M + B napiszemy cyfry roku Pańskiego 2020, co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom. Msze święte o 7.30; 9.30; 12.00; 16.00. Taca w tym dniu przeznaczona jest na misje katolickie. Po Mszy o godz. 12.00 ulicami naszego miasta         (3 Maja i Pl. Obrońców Różana) przejdzie Orszak Trzech Króli. Do udziału zapraszamy całe rodziny, szczególnie dzieci w przebraniach.
  2. Porządek kolędy w tym tygodniu:

7 stycznia wtorek

Załęże Wielkie

Załęże Sędzięta Gartki

1ksiądz 1ksiądz

Godz. 15.00

ul. Sienkiewicza

2 księży

8 stycznia (środa)

ul. Czysta i przyległe

ul. Parkowa, Spokojna

9 stycznia (czwartek)