Ogłoszenia parafialne III niedziela zwykła

III Niedziela Zwykła (26. 01. 2020)

1. W ostatnią niedzielę stycznia obchodzony jest Światowy Dzień Trędowatych. Jest on okazją do przypomnienia o wciąż trwającym dramacie ludzi chorych na trąd, którymi najczęściej opiekują się misjonarze. Każdego roku przybywa około 200 tys. nowych zachorowań. Prawdziwymi przyczynami trądu są bieda, skrajne warunki sanitarne i brak dostępu do wody pitnej.
  2. W najbliższych dniach wspominamy świętych:
  • we wtorek (28 I) - św. Tomasza z Akwinu, Doktora Kościoła, dominikanina, jednego z najwybitniejszych filozofów i teologów chrześcijańskich,
  • w piątek (31 I) - św. Jana Bosko, włoskiego kapłana, apostoła młodzieży, założyciela zgromadzeń salezjańskich.
  1. W tym tygodniu będziemy przeżywać I sobotę miesiąca. Msze Święte do Niepokalanego Serca NMP o godz. 7.00 i 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30.
  2. W następną niedzielę 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, czyli święto Matki Bożej Gromnicznej. Na każdej Mszy św. będziemy święcić świece zwane gromnicami. Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II w to święto obchodzony jest Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach, również nasze Siostry zakonne. Taca będzie przeznaczona na zakony klauzurowe.
  3. Zakończyliśmy duszpasterskie odwiedziny kolędowe rodzin naszej parafii. Odwiedziliśmy 1187 rodzin. Nie przyjęły nas 104 rodziny. Związków niesakramentalnych w naszej parafii jest 55. Rodziny, których nie zastaliśmy podczas kolędy możemy odwiedzić w innym czasie, po wcześniejszym uzgodnieniu w kancelarii parafialnej. Wszystkim Parafianom pragniemy za wspólną modlitwę, okazaną nam życzliwość, jak i rozmowy, z serca podziękować. Zapewniamy Was o naszej modlitwie. Składamy szczere staropolskie „Bóg zapłać”
    za ofiary przekazane na potrzeby naszej parafii i kolędę.