Święto Ofiarowania Pańskiego (02.02.2020)

Święto Ofiarowania Pańskiego (02. 02. 2020)

1. Od jutra Msze św. w dni powszednie będą odprawiane o godz. 7.00 i 18.00.
  2. W najbliższych dniach patronować nam będą :

- jutro – św. Błażej, biskup, patron od chorób gardła. Będziemy udzielać specjalnego błogosławieństwa po każdej Mszy św.,

- w środę - św. Agata, dziewica i męczennica z Katanii na Sycylii. Zgodnie z tradycją, po każdej Mszy Świętej, pobłogosławimy chleb i wodę.

- w czwartek - św. Paweł Miki i 25 Towarzyszy, pierwsi męczennicy na Dalekim Wschodzie, ukrzyżowani w Nagasaki w Japonii.

1. W tym tygodniu przypadają:

- I czwartek miesiąca – od 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z modlitwą o powołania kapłańskie,

- I piątek miesiąca- Msze św. o 7.00; 9.00 i 18.00. Adoracje Najświętszego Sakramentu w godz. 7.30-9.00 i od 17.30.

1.      W naszym kościele będzie prowadzona zbiórka wełny na ubranka dla dzieci z Syrii i Afganistanu. Na stoliku z gazetami znajdują się ulotki informujące o tej szlachetnej akcji. Będzie wystawiony pojemnik, do którego będzie można składać wełnę.
  2. W sobotę 29 lutego o godz.15.00 w Szelkowie rozpocznie się przygotowanie bezpośrednie przed zawarciem sakramentu małżeństwa. Osoby które planują ślub w tym roku niech zgłaszają się do ks. proboszcza w Szelkowie.
  3.    Zmarła nasza parafianka śp. Henryka Pielach z Różana w wieku 90 lat. „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”