Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne II Niedziela Wielkanocna (19.04.2020)

     Niedziela Miłosierdzia Bożego (19.04.2020)

 

  1. Dziś rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Miłosierdziem budujemy Kościół Boży”. Aktualna, trudna sytuacja w naszym społeczeństwie, spowodowana pandemią koronawirusa, mobilizuje wielu ludzi dobrej woli, nie tylko do współczucia chorym i zakażonym, ale do czynnej miłości i pomocy szpitalom, przemęczonej z wysiłku - ofiarnie posługującej służbie zdrowia, czy seniorom. Jest wiele pięknych inicjatyw powstających oddolnie. Kilka kobiet z parafii Szelków gratisowo wykonało 600 sztuk maseczek dla szpitala w Makowie Mazowieckim. Mam nadzieję, że i nasi parafianie, oprócz zdolności słownych – werbalnych, wykażą się konkretną inicjatywą.
  2. W czwartek przypada Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski, a w sobotę święto św. Marka Ewangelisty.
  3. Od jutra w naszym kościele we Mszy św. będzie mogło uczestniczyć 55 osób, na tyle pozwala powierzchnia naszej świątyni.
  4. Pierwsza Komunia św., z wiadomych racji, będzie przeniesiona na            27 września na godz. 9.30. Jest to data warunkowa, o ile nic się nie zmieni. Nasz Pasterz, Ksiądz Biskup Janusz Stepnowski apeluje i prosi, by uroczystości domowe były bardzo ograniczone, tzn. przeżywane w kręgu najbliższej rodziny. Zachęcamy rodziców, nie tylko dzieci pierwszokomunijnych, by gorliwiej wypełniali swoje rodzicielskie i katechetyczne obowiązki względem swoich pociech. Rodzina katolicka jest i powinna być Domowym Kościołem.
  5. Ofiary na potrzeby naszej parafii złożyły rodziny z ul. Czystej, Gdańskiej i Dzbędza. Bóg zapłać!
  6. Zmarli nasi parafianie:

+ śp. Henryk Ulatowski z Białobrzegu w wieku 96 lat,

+ śp. Edward Krzyżewski z Szyg w wieku 71 lat,

         + śp. Mieczysław Olbryś z Różana w wieku 70 lat.

           „Wieczny odpoczynek…”

wzasiegu logo w70pxrngk