Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne Niedziela Zmartwychwstania (12.04.2020)

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego (12.04.2020)

 

Pasterz naszej diecezji Ks. Biskup Janusz Stepnowski swoją modlitwą            i błogosławieństwem obejmuje wszystkich diecezjan, szczególnie chorych, cierpiących oraz wszystkich zaangażowanych w zwalczanie pandemii – służby medyczne, sanitarne, mundurowe, władze państwowe i samorządowe.

 1. Do życzeń Pasterza dołączamy się i my, księża pracujący wśród Was. Święta Wielkanocne w bieżącym roku przeżywamy pośród ludzkich niepewności i uczucia bezradności wobec niszczącej mocy epidemii. W chwili ogarniającego nas zewsząd ludzkiego cierpienia, nieśmiało kierujemy wzrok na Chrystusowy Krzyż, w którym odkrywamy nadzieję naszego zbawienia. Chrystusowi, który na krzyżu pokonuje zło świata i przez swoje Zmartwychwstanie zwycięża śmierć, powierzmy nasze lęki, aby On sam je pokonał. Odnówmy ufność w Bożą moc, prowadzącą wszystko ku dobremu w sercach tych, którzy miłują
 2. Następne Msze Św. w dniu dzisiejszym o godz. 9.30, 12.00. i o 16.00, /nie będzie Mszy w Kaplicy Świętej Trójcy/.
 3. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze Św. o godz. 7.30, 9.30, /10.45  w Kaplicy/ o 12.00 i 16.00.
 4. Z racji oktawy wielkanocnej, w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. Siostrom Zakonnym dziękujemy za świąteczne dekoracje naszej świątyni. Pięknie zostały zaakcentowane również Niedziela Palmowa i Wielki Czwartek.
 6. Dominikowi Podlasin wielkie dzięki składamy za przeprowadzanie transmisji z naszego kościoła parafialnego, które poszerzają wspólnotę modlących się razem.
 7. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Miłosierdzia Bożego.
  Rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia. Naszym przygotowaniem do tego święta jest nowenna do Bożego Miłosierdzia. Będziemy ją odprawiać dziś
  i jutro przed Mszą św. o godz. 12.00, w pozostałe dni oktawy wielkanocnej w czasie Mszy o 18.00
 8. Ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa złożyło KŻR z Załuzia. Ofiary na potrzeby naszej parafii złożyły rodziny z ul. Gdańskiej, Sienkiewicza, Polnej i Chrzczonek. Bóg zapłać!
 9. Zmarła nasza parafianka śp. Zofia Mroczkowska ze wsi Brzóze Małe w wieku 82 lat, „ Wieczny odpoczynek…”

wzasiegu logo w70pxrngk