Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – VI NIEDZIELA ZWYKŁA 11.02.2024 r.

  1. Dzisiaj obchodzimy w Kościele Światowy Dzień Chorego. Pamiętajmy o chorych, cierpiących, o Służbie Zdrowia, a także o tych, którzy opiekują się i pielęgnują chorych. Po Mszy Świętej o godz. 9:30 nabożeństwo w intencji chorych z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i Sakrament Namaszczenia Chorych.
  2. Zakończyliśmy odwiedziny rodzin, tradycyjnie zwane kolędą. Za czas modlitwy, spotkań, rozmów i każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!
  3. Bóg zapłać za ofiary składane podczas kolędy na ogrzewanie i WSD w Łomży
  4. W tym tygodniu, w środę, rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Tego dnia ma miejsce poświęcenie popiołu, którym posypuje się głowy wiernych na znak pokuty i zachęty do nawrócenia. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz raz do syta i dwa raz dla zaspokojenia głodu. Obowiązuje on wszystkich w wieku od 18 do 60 lat. Msze Święte o godz. 7:00, 9:00 i 18:00.
  5. W Środę Popielcową przyjedzie misjonarz z Brazylii, ks. Marek Figurski. Wygłosi Słowo Boże, zbierze ofiary po Mszach Św. Rozpocznijmy Wielki Post również jałmużną wspierając misje.
  6. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych:

- w piątki droga krzyżowa o godz. 15:00, Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza Święta

- niedziela – Gorzkie Żale po Mszy Świętej z godz. 9:30