Ogłoszenia Duszpasterskie V Niedziela Wielkiego Postu – 03.04.2022r.

1. Wezwanie do nawrócenia jest zachętą do nieustannego odkrywania piękna i głębi Eucharystii. W Wielkim Poście ta droga prowadzi do źródła, którym jest Ewangelia Jezusa Chrystusa. Zbliżamy się do Świąt Wielkanocnych, wkraczamy w czas intensywniejszego rozważania męki naszego Pana. Zasłoniliśmy krzyże w świątyni, by na nowo odsłonić je przed naszymi oczyma w Wielki Piątek
  2. Jutro i we wtorek Msze Święte wieczorne, z racji rekolekcji w Goworowie, będą odprawione o godz. 18.30.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. O 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji nowych powołań do służby w Kościele.
  4. Chorych w domach będziemy odwiedzać w piątek 8 kwietnia od godz. 9.00. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii, kancelarii parafialnej lub telefonicznie.
  5. W piątek po Mszy o 18.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami Różana. Strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy naszej modlitwy i pomoc w niesieniu Krzyża.
  6. Najbliższa niedziela, 10 kwietnia, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej. Uroczysta procesja z palmami podczas Mszy Świętej o godz. 12.00. W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy wspominać najważniejsze wydarzenia zbawcze: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.
  7. Tego dnia przypada także kolejna, dwunasta rocznica Katastrofy Smoleńskiej. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy zginęli pod Smoleńskim, aby miłosierny Bóg obdarzył ich udziałem w życiu wiecznym.
  8. Ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa złożyli mieszkańcy Załęża Wielkiego. Bóg zapłać.