Ogłoszenia Duszpasterskie IV Niedziela Zwykła – 31.01.2021r.

1. We wtorek 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego czyli Matki Bożej Gromnicznej i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte z poświęceniem świec – gromnic o godz. 07.00, 09.00 i 18.00. Pamiętajmy o osobach konsekrowanych, które oddały życie w służbie Bogu i Kościołowi. Taca będzie przeznaczona na zakony klauzurowe.
  2. W środę 3 lutego wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorych na gardło. W piątek 5 lutego wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy.
  3. W tym tygodniu przypadają:
  • I czwartek – Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania kapłańskie od 17.30,
  • I piątek – Msze św. o 7.00, 9.00, 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w godzinach 7.30-9.00 i od 17.30,
  • I sobota – Msze św. o 7.00 i 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30.
  1. Porządek kolędy w tym tygodniu:
  • 02 (poniedz.) -BRZÓZE DUŻE, MAŁE – 1ksiądz; PAULINOWO – 1 ksiądz
  • 02 (wtorek) – ul. Nowa, Nadnarwiańska – 1 ksiądz; Rolna – 1 ksiądz
  • 02(środa) - DZBĄDZ, DZBĄDZ KOL. – 2 księży
  • 02 (czwartek) - ZAWADY, MIŁONY – 1 ksiądz; PONIKIEWKA, ZAŁĘŻE ELIASZE – 1 ksiądz
  • 02 (piątek) - /od 10.00/ - SZYGI – 1 ksiądz; ADAMOWO, PONIKIEW WIELKA – 1 ks.
  • 02 (sobota) - ZAŁUZIE – 2 księży.

Porządek kolędy w następnym tygodniu:

• 02 (poniedz.) - CHRZCZONKI – 1 ks.; PRUSZKI – 1 ks. Czysta, Skłodowskiej, Kopernika – 2 ks.
  • 02 (wtorek) - PODBORZE – 1 ks.; PRYCANOWO – 1 ks. Kościuszki, Witosa – 2 ks.
  • 02 (środa) - KASZEWIEC, BIAŁOBRZEG, SZYGI n. Narwią – 2 ks.Kilińskiego – 1 ks.; Fortowa,
  • Mostowa – 1 ks.
  • 02 (czwartek) - ZAŁĘŻE WIELKIE -1 ks.; ZAŁ. SĘDZIĘTA, GARTKI - ks.
  • Sienkiewicza – 2 ks.
  • 02 (piątek) - MROCZKI RĘBISZEWO – 1 ks. Panny Marii, Pl. Obrońców Różana – 1 ks,; Lwowska,
  • Hallera, Wileńska – 1 ks.
  • 02 (sobota) - Słoneczna, Marzanny – 1 ks.; Lazurowa, Tęczowa – 1 ks.

W dni powszednie na wioskach będziemy kolędować od godz. 9.00, w Różanie od 15.00. W soboty kolęda będzie się rozpoczynać od 9.00. Ci, którzy są chorzy, lub się boją przyjąć księdza niech to zgłoszą sołtysom, sąsiadom lub bezpośrednio nam księżom. W tym roku, z wiadomych racji, proszę księdza niczym nie częstować. Po księdza proszę przyjeżdżać lub przychodzić. Program kolędy jest wywieszony w gablotkach (przed kościołem i w kruchcie) oraz na stronie internetowej naszej parafii.

1. Ofiary na potrzeby naszej parafii złożyły rodziny z ulicy Polnej i Załęża Wielkiego Bóg zapłać!
  2. Zmarli:

†śp. Cecylia Piętka z Sypniewa w wieku 93 lat,

†śp. Krystyna Peczyńska z Różana w wieku 77 lat,

†śp. Andrzej Grzegorczyk z Prycanowa w wieku 60 lat, „Wieczny odpoczynek …”