Ogłoszenia Duszpasterskie III Niedziela Wielkiego Postu – 20.03.2022r.

1. Czas Wielkiego Postu to czas przemiany naszego życia, podjęcie nowych wyzwań, pracy nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmiany myślenia pod wpływem Słowa, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć, skierować uwagę serca na Boga. Jest wiele spraw ważnych, lecz nie zaniedbujmy tego, co naprawdę najważniejsze.
  2. W piątek 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w naszym kościele o 7.00 i 18.00. Jest to Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wspierajmy modlitwą tych, którzy walczą w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Na stoliku z gazetami wyłożona jest Księga Duchowej Adopcji, do której mogą wpisywać ci, którzy przez 9 miesięcy będą modlić się za konkretne poczęte dziecko, które może być zagrożone aborcją. W piątek, z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.
  3. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii trwać będą od przyszłej niedzieli do wtorku (27, 28, 29 marca). Poprowadzi je Ks. Biskup Antoni Długosz z Częstochowy. Otoczmy go modlitwą i zaplanujmy sobie czas, by cała rodzina mogła się przygotować do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych. Program rekolekcji podamy za tydzień.
  4. Przy parafii pracowali: z Mroczk Rębiszewa Pepłowski Jerzy, Załęski Andrzej, Załęski Szymon, Kołakowski Tadeusz, Mosakowska Dorota; z Pruszk Napiórkowski Jacek, Kobyliński Marek, Pruszkowski Tomasz, Gutowski Paweł, Wiewiórkowski Wiesław; z Różana: Krawczyk Piotr, Napiórkowski Marcin, Chełstowski Robert, Peczyńska Paulina; z Zawad Olkowski Stanisław, Szymański Wiesław i Żerański Sławomir. Za pracę serdecznie dziękuję. Bóg zapłać.
  5. Ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa złożyli mieszkańcy Załęża Gartki, KŻR Nadzieja. Bóg zapłać.