Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

IV Niedziela Adwentu (18. 12. 2016)

1. Coraz bliżej jest do uroczystości Narodzenia Pańskiego. W sobotę jest Wigilia, a potem kolejne świąteczne dni. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem; przede wszystkim niech to będzie przeżycie religijne.

2. W sobotę – ostatnie Roraty rano o godz. 7.00. Nie będzie Mszy świętej wieczornej.

3. Obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z soboty, 24 grudnia, na niedzielę, 25 grudnia. Wcześniej w naszych domach, zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu i tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. W tym duchu przyjdźmy na Pasterkę do naszej parafialnej świątyni. Pół godziny przed północą zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd.

4. W niedzielę (25 XII) – uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. będą odprawione o godz. 7.30, 9.30 i 12.00 i 16.00. Nie będzie Mszy w kaplicy.

5. W poniedziałek (26 XII) – drugi dzień świąteczny, święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika. Msze święte w naszym kościele o godz. 7.30; 9.30; w kaplicy o 10.45 i 12.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. Taca przeznaczona na KUL i cele edukacyjne naszej diecezji.

6. Chorych będziemy odwiedzać w domach w środę, 21 grudnia, od godz. 9.00. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii lub kancelarii.

7. Wśrodę (21 XII) na mszy o godz. 18.00 harcerze z różańskiej drużyny przekażą naszej parafii BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU, które zostało zapalone w Grocie Narodzenia Chrystusa. Zachęcamy do wzięcia tego światła i zapalenia świecy na stole wigilijnym.

8. Dziękujemy państwu Chojeckim z Różana za ofiarowanie świerków do świątyni.

9. Burmistrz Gminy Różan i Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej zapraszają mieszkańców gminy Różan na Spotkanie Wigilijne, które odbędzie się 23 grudnia (piątek) od godz. 10.00 w GOUK-u.

10. Od 28 grudnia (środa) rozpoczynamy kolędę, czyli duszpasterskie odwiedziny rodzin w naszej parafii. Będziemy wdzięczni za złożone ofiary podczas kolędy.

Porządek kolędy po świętach:

28 grudzień (środa)
godz. 9.00

Załęże Wielkie

Załęże Eliasze i Załęże Sędzięta

1 ksiądz

1 ksiądz

29 grudzień (czwartek)
godz. 9.00

Ponikiewka i Załęże Gartki

Chrzczonki

1 ksiądz

1 ksiądz

godz. 15.00

Ul Rolna

Ul. Nowa i Nadnarwiańska

1 ksiądz

1 ksiądz

30 grudzień (piątek)
godz. 9.00 Dzbądz i Dzbądz kolonia 2 księży
31 grudzień (sobota)
godz. 9.00

Zawady i Miłony

Adamowo i Ponikiew Wielka

1 ksiądz

1 ksiądz

 Prosimy o przyjeżdżanie po księży na kolędę a po jej zakończeniu o odwiezienie na plebanię.

11. Ofiary na kościół złożyły rodziny z ul. Poniatowskiego i Gdańskiej. Bóg zapłać.

12. Zmarli nasi parafianie:

- śp. Jadwiga Jankowska z Chrzczonek w wieku 87 lat;

- śp. Wincenty Jan Załęski z Różana w wieku 84 lat;

Wieczny odpoczynek…