I Niedziela Adwentu (02. 12. 2018)

1. Dzisiejszą niedzielą wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Ten czas warto dobrze wykorzystać dla odkrycia w sobie apostolskiego powołania. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, z którą chciejmy duchowo przygotować się na narodzenie Jej Syna w naszych sercach, rodzinach i naszej parafii. Bez czynnego uczestnictwa w porannych Mszach świętych ku czci Niepokalanej Dziewicy – Roratach jest to niemożliwe. Stara i piękna tradycja Rorat w naszej parafii jest nieznana i niestety zaniedbana.
  2. Msze św. Roratnie będą odprawiane tylko w dni powszednie o godz. 7.00. Roraty z udziałem dzieci, młodzieży - kandydatów do bierzmowania i rodziców w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych  umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Dzieci na Msze Roratnie przynoszą ozdoby choinkowe własnoręcznie wykonane.
  3. W dni powszednie Adwentu przed Mszą wieczorną będzie odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  4. W czwartek, 6 grudnia o godz. 11.00 w naszym kościele będzie odprawiona Msza Święta pogrzebowa za polskiego żołnierza, który zginął w 1939 r. Dotychczas jego ciało spoczywało w Kaszewcu.
  5. W tym tygodniu przypadają I czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30 połączona z modlitwą w intencji powołań do służby Bożej. W piątek Msze Święte do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Adoracja w godz. 7.30 - 9.00 i od 17.00. Na 17.00 przychodzą kandydaci do bierzmowania.
  6. W sobotę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Msze święte będą sprawowane o godz. 7.00 i 18.00.
  7. W następną niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe połączone z 40-godzinnym nabożeństwem. Rekolekcjom przewodniczył będzie ks. Tadeusz Podbielski
    z Łomży. Za tydzień będziemy przeżywać niedzielę pomocy Kościołowi na Wschodzie. Ofiary do puszek będą przeznaczone na ten cel.
  8. Zachęcamy do nabywania świec Caritas na stół wigilijny.
  9. Ofiary na kościół złożyły rodziny z ul. Kościuszki i Dzbędza. Bóg zapłać.
  10. Ofiary na Seminarium Duchowne i ogrzewanie kościoła złożyli mieszkańcy ul. Polnej, Warszawskiej (cała), Przemysłowej i Brzóze Małe. Bóg zapłać.
  11. Dziś do puszek składamy ofiary dla rodziny Popiołków z Głażewa Cholewy, której pożar strawił dom mieszkalny.