Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata (25. 11. 2018)

1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. Teksty święte dzisiejszego dnia ukazują Jezusa Króla jako wzór człowieka wolnego od egoizmu i chęci panowania nad innymi. Ukrzyżowany Król unicestwi pychę, władzę, egoizm i próżność. Ten Król jest ideałem każdego człowieka.
  2. W najbliższy piątek, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, bratem św. Piotra. Tradycja głosi, że po zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę, ukrzyżowany głową do dołu.
  3. W I sobotę miesiąca – Msze święte do Matki Bożej o 7.00 i 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą różańcową od 17.30.
  4. Następna niedziela w naszej Diecezji jest Niedzielą Seminaryjną. Duchowo i materialnie wspieramy uczelnię, która kształci i formuje nowych kapłanów.
  5. W nocy z czwartku na piątek w miejscowości Głażewo-Cholewy spłonął dom mieszkalny Popiołków. Poszkodowana kobieta, samotnie wychowującą dwóch synów (4 i 11 lat) znalazła się w bardzo trudnej sytuacji. Proboszcz z Sielunia prosi o pomoc dla tej rodziny. W przyszłą niedzielę będą zbierane do puszek datki na ten cel.
  6. Ofiary na Seminarium Duchowne i ogrzewanie kościoła złożyli mieszkańcy ulic: Królowej Bony, Mostowej, Nowej, Nadnarwiańskiej, Ostrowskiej, Gdańskiej, Sienkiewicza, Cmentarnej, Pogodnej, Poniatowskiego (od Podborza), Bursztynowej, Diamentowej, Szmaragdowej, Topazowej, Agatowej, bloku 6B i 6D.

Ofiary na kościół złożyły rodziny z miejscowości Brzóze Małe, Dzbądz, ul. Mostowej i Polnej. Ofiarodawcom składamy Bóg zapłać…

1. Od jutra Siostry rozpoczynają roznoszenie opłatków w naszej parafii. Program roznoszenia wywieszony jest w gablotkach przy kościele i w kruchcie.
  2. Rozprowadzamy świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.