Aktualności parafialne

XIV Piesza Pielgrzymka Parafii Różan do Wąsewa_

Sanktuarium w Wąsewie jest wyjątkowym miejscem oddawania czci Matce Bożej. Znajduje się tu obraz Najświętszej Maryi Łaskawej przed który 8 września, w święto Jej Narodzenia, pielgrzymują rzesze wiernych z całej okolicy. Kolejnym elementem, który czyni to miejsce wyjątkowym są cuda. Ile ich dokonało się w Wąsewie, trudno zliczyć. Jednak ludzie wierzą w nadzwyczajną moc obrazu i z pokolenia na pokolenie przekazują wiadomości o cudach.

Do tego świętego miejsca, w pieszej pielgrzymce parafialnej, udają się również mieszkańcy Różana i okolic. Grupą 130 osób, składającą się głównie z dzieci i młodzieży pod opieką katechetów i nauczycieli, wyruszyliśmy o godz. 5.00 aby dotrzeć do celu na główne uroczystości o godz. 12.00. Pogoda nas nie rozpieszczała. Co chwilę padał deszcz. Ale pogoda ducha, śpiew, modlitwa oraz intencje, które każdy z nas miał w sercu, pomogły przezwyciężyć wszelkie trudności. Wszyscy szczęśliwie dotarliśmy do celu – do Maryi.

Zobacz galerię zdjęć z pielgrzymki