Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Aktualności parafialne

XIV Piesza Pielgrzymka Parafii Różan do Wąsewa_

Sanktuarium w Wąsewie jest wyjątkowym miejscem oddawania czci Matce Bożej. Znajduje się tu obraz Najświętszej Maryi Łaskawej przed który 8 września, w święto Jej Narodzenia, pielgrzymują rzesze wiernych z całej okolicy. Kolejnym elementem, który czyni to miejsce wyjątkowym są cuda. Ile ich dokonało się w Wąsewie, trudno zliczyć. Jednak ludzie wierzą w nadzwyczajną moc obrazu i z pokolenia na pokolenie przekazują wiadomości o cudach.

 

Do tego świętego miejsca, w pieszej pielgrzymce parafialnej, udają się również mieszkańcy Różana i okolic. Grupą 130 osób, składającą się głównie z dzieci i młodzieży pod opieką katechetów i nauczycieli, wyruszyliśmy o godz. 5.00 aby dotrzeć do celu na główne uroczystości o godz. 12.00. Pogoda nas nie rozpieszczała. Co chwilę padał deszcz. Ale pogoda ducha, śpiew, modlitwa oraz intencje, które każdy z nas miał w sercu, pomogły przezwyciężyć wszelkie trudności. Wszyscy szczęśliwie dotarliśmy do celu – do Maryi. 

Zobacz galerię zdjęć z pielgrzymki

 Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Anny w Różanie,  Ul. Panny Marii 7, 06-230 Różan

nr rachunku bankowego parafii:

 80 8925 0006 0000 2118 2000 0010

 Bank Spółdzielczy w Różanie

Za wszystkie wpłaty - ofiary jako wspólnota z serca  - dziękujemy!


 

rnwzasiegu logo w70pxgk