Uroczystość Trójcy Świętej (27. 05. 2018)

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach.
  2. Na Mszy św. o godz. 9.30 dzieci z czwartych razem z rodzicami przeżywają uroczystość rocznicy Pierwszej Komunii Świętej. Rodzicom tych dzieci dziękujemy za sprzątanie kościoła, kwiaty i dar ołtarza. Bóg zapłać!
  3. W Kaplicy w Zawadach dziś o 12.00 – suma odpustowa ku czci Trójcy Przenajświętszej. Po procesji Katolicki Festyn Rodzinny, na który serdecznie zapraszają organizatorzy.
  4. W czwartek, 31 maja, będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji, publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 7.30, 9.30 i 16.00. Po Eucharystii o godz. 9.30 wyruszymy w procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy po ulicach naszej parafii. Prosimy o przygotowanie ołtarzy jak w latach poprzednich i udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Zapraszamy całą asystę procesyjną. Dziewczynki pierwszokomunijne, ale też i te trochę młodsze i starsze zapraszamy do sypania kwiatków (prośba, aby każda dziewczynka przyniosła kwiatki do sypania, przynajmniej 1 reklamówkę). Próba sypania kwiatów w środę o godz. 17.00. Serdecznie prosimy o pomoc w zakupieniu kwiatów do ołtarzy zarówno mieszkańców miasta jak i wiosek. Przypominamy, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej.
  5. W oktawie Bożego Ciała w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 18.00 Nieszpory o Najświętszym Sakramencie i Procesja Eucharystyczna wokół Kościoła. W przyszłą niedzielę procesja po Mszy o godz. 12.00.
  6. W piątek rozpoczyna się nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W dni powszednie nabożeństwo czerwcowe będzie odprawiane po Mszy o godz. 18.00. W tym dniu przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka.
  7. W tym tygodniu przypadają:
  • I piątek miesiąca – Msze Święte o 7.00, 9.00 i 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu 7.30 - 9.00.
  • I sobota miesiąca – Msze Święte o 7.00 i 18.00.
  1. Kandydaci do bierzmowania złożą świadectwo wiary przed przedstawicielem księdza Biskupa we wtorek 29 maja o godz. 17.00. Do spowiedzi z rodzicami przystąpią w piątek 1 czerwca o godz. 17.00 a po nabożeństwie czerwcowym zapraszamy do sprzątania kościoła.
  2. Dzisiaj zaczynamy Nowennę do Ducha Świętego przed Bierzmowaniem.
  3. W następną niedzielę ofiary składane do puszek będą przeznaczone na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
  4. Jutro poświęcenie pól w Szygach nad Narwią.
  5. Msza Święta, z racji nawiedzenia Obrazu Jezusa Miłosiernego w intencji mieszkańców bloku 6 zostanie odprawiona 8 lipca o godz. 16.00 a za mieszkańców bloku 6 E – 15 lipca o godz. 16.00.
  6. Ofiary na kościół złożyły rodziny z ul. Gdańskiej i Kaszewca. Bóg zapłać.
  7. Zmarł nasz parafianin: śp. Janusz Kurlanda z Różana w wieku 82 lat. Wieczny odpoczynek…