Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.10.2023 r.

  1. Dzisiejszej niedzieli modlimy się o powołania do naszego seminarium. Modlitwą ogarniamy seminarzystów, wychowawców, wykładowców. W naszej Parafii gościmy Dominika Kozon, alumna 5 roku. Ofiary złożone na tacę przeznaczone są na WSD w Łomży. Serdeczne Bóg zapłać!
  2. W rozpoczętym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:

- 16.10 (poniedziałek) św. Jadwigi Śląskiej;

- 17.10 (wtorek) św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;

- 18.10 (środa) św. Łukasza, ewangelisty, patrona służby zdrowia;

- 20.10 (piątek) św. Jana Kantego, prezbitera

  1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie różańcowym w dni powszednie na godz. 17 a w niedzielę o godz. 9:30. Zachęcamy do modlitwy rodzinnej w tym szczególnym miesiącu np. dziesiątek różańca.
  2. 16 pażdziernika przypada 45 rocznica wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.
  3. Za tydzień w niedzielę, jak co roku, liczenie wiernych uczestniczących w Liturgii Eucharystycznej i przystępujących do Komunii Św.
  4. Za tydzień, 22 października, na Mszy św. o godz. 12 ks. bp Janusz Stepnowski dokona obrzędu tzw. posłania sióstr, które posługiwały w naszej Parafii. Siostry udają się na misje do Boliwi. Będą zbierane ofiary do puszek na misję, jako wyraz naszej wdzięczności za posługę sióstr w naszej Parafii. Bóg zapłać za ofiarność! Nie ma Mszy Świętej w Kaplicy.
  5. Jesienną zbiórkę na seminarium łączymy ze zbiórką na ogrzewanie naszej świątyni,. Listy można odbierać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Za każdy dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać!
  6. W lipcu organizujemy pielgrzymkę do Fatimy. Informacje w gablocie i na stronie Parafii.
  7. Dotychczas ofiary złożyli mieszkańcy ul. Lwowskiej, Hallera, Wileńskiej, Lazurowej, Tęczowej, Słonecznej, Marzanny oraz indywidualnie pani z ul. Gdańskiej 6A. Bóg zapłać za złożone ofiary!
  8. Do wieczności odszedł:

- Lech Jan Rogulski, l.77, z Chrzczonek

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….