Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Duszpasterskie XX Niedziela Zwykła – 20.08.2023 r.

  1. W dniu dzisiejszym przeżywamy odpust św. Rocha w Kaplicy w Zawadach. Msza św. odpustowa z Procesją Eucharystyczną o 10.45.
  2. W wtorek, 22 sierpnia, w liturgii przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Maryję możemy nazywać Królową, ponieważ jest Matką Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Modlimy się, abyśmy za Jej wstawiennictwem osiągnęli chwałę przygotowaną dla nas w Królestwie niebieskim
  3. We środę, 23 sierpnia przypada smutna rocznica podpisania paktu Ribbentrop – Mołotow. Dzień 23 sierpnia w 2008 r. został ustanowiony Europejskim Dniem Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Pamiętajmy w modlitwie nie tylko o tych, którzy zginęli w sowieckich łagrach i niemieckich obozach koncentracyjnych, lecz także o tych, którzy opowiedzieli się za Bogiem i dlatego oddali zdrowie i życie w obronie godności i praw człowieka.
  4. W czwartek, 24 sierpnia, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła.
  5. W sobotę, 26 sierpnia - Uroczystość NMP Częstochowskiej – Imieniny Czarnej Madonny. Msze święte o 7.00, 7.30, 9.00. i 18.00. W każdej parafii odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu .
  6. Ofiary składane na tacę w dniu dzisiejszym będą przeznaczone na uzyskanie środków, których Stolica Apostolska potrzebuje do należytego pełnienia służby wobec całego Kościoła. Bóg zapłać!
  7. Zapowiedzi:
  • Piotr Bogdan Religa, kawaler, par. Nawiedzenia NMP w Lisowie, diec. Radomska i Łucja Skarżyńska, panna, par. św. Anny w Różanie. Zapowiedz II
  • Piotr Wierzbowski, kawaler, par. św. Jana Chrzciciela w Sypniewie i Julia Merecka, panna, par. św. Anny w Różanie. Zapowiedz II
  • Alan Sadowski, kawaler. par. św. Mateusza Ap. i Ew. w Olsztynie diec. Warmińska i Marta Chełstowska, panna, par. św. Mateusza Ap. i Ew. w Olsztynie diec. Warmińska. Zapowiedz II