Ogłoszenia Duszpasterskie VIII Niedziela Zwykła – 27.02.2022r.

1. Dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. To zaproszenie do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej o trzeźwość w naszych rodzinach. Z darem modlitwy możemy także podjąć abstynencję oraz inne wyrzeczenia w intencji tych, którzy nadużywają alkoholu lub cierpią z powodu choroby alkoholowej najbliższych.
  2. We wtorek, 1 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Od 2011 roku ma on rangę święta państwowego. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich, którzy w trudnych czasach komunistycznego reżimu podejmowali walkę o wolność i suwerenność naszej ojczyzny.
  3. Środą Popielcową (2 lutego) rozpoczynamy czterdziestodniowy okres przygotowania paschalnego – czas Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem głów popiołem, na znak pokuty, będą odprawiane o godz. 7.00, 09.00 i 18.00. Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego (post polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz na spożyciu jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia). W Wielkim Poście powstrzymajmy się od hucznych zabaw, tańców i dyskotek i podejmijmy dobre postanowienia – czyny pokutne.
  4. W piątki Wielkiego Postu – Droga Krzyżowa o godz. 17.30. Ofiary składane na tacę podczas Drogi Krzyżowej będą przeznaczone na kwiaty do grobu Pana Jezusa. Zachęcamy mieszkańców poszczególnych miejscowości oraz Koła Żywego Różańca, jak co roku, do składania ofiar na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.
  5. W niedziele Wielkiego Postu na Mszy św. o godz. 9.30 – Gorzkie Żale. Gorąco zachęcamy wszystkich parafian do licznego udziału w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego.
  6. Ośrodek Pomocy Społecznej w Różanie informuje że jutro. (poniedziałek) w godz. 8.30 – 12.30 na targowisku miejskim w Różanie osobom z aktualnym skierowaniem Ośrodka Pomocy Społecznej będą wydawane paczki żywnościowe.
  7. W tym tygodniu przypadają:
  • I czwartek – Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o powołania kapłańskie od 17.30.
  • I piątek – Msze św. o 7.00, 9.00, 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 7.30 do 9.00.
  • I sobota – Msze św. o 7.00 i 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30.
  1. W piątek (4 marca) przypada liturgiczne święto Świętego Kazimierza, królewicza głównego Patrona naszej prowincji.
  2. W dni powszednie Wielkiego Postu przed Mszą wieczorną będzie odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  3. Biskupi polscy proszą o modlitwę i pomoc materialną dla Ukrainy. Dziś do puszek będą zbierane ofiary na ten cel. Środa Popielcowa będzie dniem modlitwy i pokuty w intencji pokoju na Ukrainie.
  4. Zmarł śp. Mieczysław Brzuzy z Ostrołęki w wieku 67 lat, „Wieczny odpoczynek…”