Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego (21. 04. 2019)

1. Życzenia Biskupa Łomżyńskiego na Wielkanoc 2019

Umiłowani Bracia i Siostry, Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego pozwala nam po raz kolejny usłyszeć orędzie o zwycięstwie Chrystusa nad grzechem i śmiercią. Wszczepieni w Niego przez chrzest święty mamy udział w tym zwycięstwie i jesteśmy posłani do świata, by w mocy Bożego Ducha nieść nadzieję i miłość każdemu człowiekowi.

Wraz z Księżmi Biskupami życzę Wam – Umiłowani Diecezjanie i Drodzy Goście – błogosławionych Świąt Wielkanocnych oraz siły i odwagi do wypełniania chrześcijańskiej misji w Kościele i świecie.

+ Janusz Stepnowski Biskup Łomżyński

1. Do życzeń Pasterza dołączamy się i my, księża pracujący wśród Was, Bracia i Siostry. Niech Zmartwychwstały Jezus udziela wszystkim radości, pokoju i odwagi do mężnego wyznawania wiary oraz hojnie błogosławi naszym rodzinom, parafii i Ojczyźnie.
  2. Następne Msze Św. w dniu dzisiejszym o godz. 9.30, 12.00. i o 16.00, /nie będzie Mszy w Kaplicy Świętej Trójcy/.
  3. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze Św. o godz. 7.30, 9.30, /10.45  w Kaplicy/ i o 12.00. Nie będzie Mszy o 16.00. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na KUL i cele edukacyjne naszej diecezji.
  4. Z racji oktawy wielkanocnej, w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. Pragniemy podziękować wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich:
  • Księdzu Mateuszowi i Siostrze Dariuszy za przygotowanie Bożego Grobu i Ciemnicy oraz kwiatowe dekoracje Świątyni,
  • Liturgicznej Służbie Ołtarza za pomoc i udział w celebracji nabożeństw Świętego Triduum Paschalnego,
  • Strażakom z miejscowości Mroczki Rębiszewo, Załuzie, Szygi
    i Różan za wartę – adorację przy Grobie Pana Jezusa i udział
    w dzisiejszej Procesji Rezurekcyjnej,
  • Chórowi parafialnemu z s. Gabrielą,
  • Orkiestrze młodzieżowej pod dyrekcją p. Tomasza Grześkowicza,
  • Dzieciom, młodzieży i harcerzom za adorację Pana Jezusa,
  • Asyście Procesyjnej, dziewczynkom sypiącym kwiaty z s. Aliną
    i wszystkim uczestnikom procesji,
  • wszystkim, którzy z powagą i namaszczeniem brali udział
    w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia, a szczególnie tym, którzy trwali przy Chrystusie,
  • Grupie Modlitewnej za prowadzenie Koronki do Bożego Miłosierdzia w Wielkim Poście.
  1. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Miłosierdzia Bożego i rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia. Naszym przygotowaniem do tego święta jest nowenna do Bożego Miłosierdzia. Będziemy ją odprawiać dziś i jutro przed Mszą św. o godz. 12.00, w pozostałe dni oktawy wielkanocnej w czasie Mszy o 18.00. Za tydzień ofiary składane do puszek będą przeznaczone na potrzeby Caritas. Prosimy również dzieci o przyniesienie tego dnia skarbonek z jałmużną wielkopostną.
  2. Ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa złożyli mieszkańcy Szyg. Ofiary na kościół złożyły rodziny z ul. Lazurowej i Gdańskiej. Bóg zapłać…