Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 04.04.2021r.

  1. Życzenia Biskupa Łomżyńskiego na Wielkanoc 2021r. Umiłowani Bracia i Siostry, Wiadomość o Zmartwychwstaniu Pana Jezusa przemieniła Apostołów i napełniła ich serca radością. Zrozumieli bowiem patrząc na pusty grób Zbawiciela, że ostatnie słowo nie należy do śmierci, ale do życia. Niech wielkanocna radość, pomimo różnych lęków, także powodowanych pandemią, stanie się udziałem nas wszystkich. Niech wielkanocny pokój, przyniesiony światu przez Syna Bożego, zagości na stałe w naszych sercach. Niech wielkanocny czas będzie okazją do wielbienia Boga i doświadczania Jego miłości w codziennym życiu. Wraz z Biskupem Tadeuszem życzymy Wam – Umiłowani Diecezjanie – błogosławionych Świąt Wielkanocnych oraz żywej wiary, która pozwoli z nową nadzieją patrzeć w przyszłość. +Janusz Stepnowski Biskup Łomżyński
  2. Do życzeń Pasterza dołączamy się i my, księża pracujący wśród Was, Bracia i Siostry. Niech Zmartwychwstały Jezus udziela wszystkim radości, pokoju i odwagi do mężnego wyznawania wiary oraz hojnie błogosławi waszym rodzinom, parafii i Ojczyźnie.
  3. Następne Msze Św. w dniu dzisiejszym o godz. 9.30, 12.00. i o 16.00, /nie będzie Mszy w Kaplicy Świętej Trójcy/.
  4. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze Św. o godz. 7.30, 9.30, /10.45   w Kaplicy/ i o 12.00. Nie będzie Mszy o 16.00. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na KUL i cele edukacyjne naszej diecezji.
  5. Z racji Oktawy Wielkanocnej w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. Naszym Siostrom Zakonnym dziękujemy za świąteczne dekoracje naszej świątyni. Pięknie zostały zaakcentowane również Niedziela Palmowa u Wielki Czwartek. Przy urządzaniu Ciemnicy i Grobu Pańskiego pomagali: PSB MRÓWKA, DREWBET ŻERAŃSKI, Aneta Brzuzy i Zbigniew Janyszko. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.  
  7. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Miłosierdzia Bożego i rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia. Naszym przygotowaniem do tego święta jest nowenna do Bożego Miłosierdzia. Będziemy ją odprawiać dziś i jutro przed Mszą św. o godz. 12.00, w pozostałe dni oktawy wielkanocnej w czasie Mszy o 18.00. Za tydzień ofiary składane do puszek będą przeznaczone na potrzeby Caritas. Prosimy również dzieci o przyniesienie tego dnia skarbonek z Jałmużną Wielkopostną.
  8. Ofiary na potrzeby naszej parafii złożyły rodziny z Dzbędza i ul. Parkowej. Bóg zapłać!
  9. Zmarły nasze parafianki:

         † śp. Wanda Łaskarzewska z Załęża Gartki w wieku 86 lat,

         † śp. Mieczysława Przeradzka z Różana w wieku 87 lat

         † śp. Henryka Dawidczyk z Paulinowa w wieku 96 lat, „Wieczny odpoczynek…”

 Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Anny w Różanie,  Ul. Panny Marii 7, 06-230 Różan

nr rachunku bankowego parafii:

 80 8925 0006 0000 2118 2000 0010

 Bank Spółdzielczy w Różanie

Za wszystkie wpłaty - ofiary jako wspólnota z serca  - dziękujemy!


 

rnwzasiegu logo w70pxgk