Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Palmowa – 28.03.2021r.

 1. Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak dziś przychodzi do każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tłumie, który woła: „Hosanna”, a za chwilę będzie wołał: „Na krzyż z Nim!”.
 2. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota, są jednocześnie              I - czwartkiem, I - piątkiem i I - sobotą miesiąca.
 3. Msza Św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 18.00. W tym dniu Kościół Św. dziękuje Chrystusowi za dar Eucharystii i Kapłaństwa, z tej racji prosimy o modlitwę za kapłanów, którzy pracowali w naszej parafii, księży pochodzących z naszej wspólnoty oraz tych, których Pan postawił na drodze naszego życia. Po Mszy Św. Pan Jezus będzie przeniesiony do Ołtarza Wystawienia-Ciemnicy, na znak uwięzienia. Spowiedź tylko przed Mszą Św. Odpust zupełny za udział w uroczystym śpiewie: „Przed tak wielkim Sakramentem”.
 4. W Wielki Piątek o godzinie 17.30 Droga Krzyżowa. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. W dniu, w którym dla naszego zbawienia umarł na Krzyżu Jezus Chrystus Kościół nie sprawuje Mszy Św. Wszystkich obowiązuje post ścisły. W czasie adoracji Krzyża składamy ofiary na utrzymanie miejsc świętych w Jerozolimie. Odpust zupełny za udział w adoracji Krzyża. Na zakończenie liturgii uroczyście przeniesiemy Pana Jezusa do Grobu. Przy Bożym Grobie rozpoczniemy nowennę do Miłosierdzia Bożego.
 1. Liturgia Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę o godz. 19.00. Odpust zupełny za czynny udział w odnowieniu przyrzeczeń chrztu świętego. poświecenie pokarmów na stół wielkanocny odbędzie się przed kościołem od godz. 9.00 do 14.00 (co godzinę), w Kaplicy Trójcy Św. o godz. 11.00. Przez całą Wielką Sobotę woda święcona będzie stała w naczyniu przed kościołem.
 2. Do adoracji indywidualnej - osobistej przy Grobie Chrystusa zapraszamy w Wielki Piątek
  i Wielką Sobotę w ciągu dnia.
 3. W I dzień Świąt Wielkanocnych Rezurekcja o 6.00 rano. Nie będzie procesji wokół Kościoła. Następne Msze Św. o 9.30, 12.00. i o 16.00, nie ma Mszy w Kaplicy.
 4. Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. o godz. 7.30, 9.30 i 12.00 . W Kaplicy 10.45. Nie będzie Mszy o 16.00. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na KUL i cele edukacyjne diecezji.
 5. Ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa złożyli mieszkańcy Załęża Wielkiego i Szyg. Bóg zapłać!
 6. Przy plebanii pracowali panowie z OSP Szygi: Karaśkiewicz Andrzej, Karaśkiewicz Kamil, Karaśkiewicz Paweł, Karaśkiewicz Tomasz, Karaśkiewicz Mateusz, Rupiński Andrzej, Rupiński Dariusz, Rupiński Janusz, Rupiński Mateusz, Kieszek Krzysztof, Jakubiak Paweł, Załęski Hubert. Bóg zapłać za pracę.

 Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Anny w Różanie,  Ul. Panny Marii 7, 06-230 Różan

nr rachunku bankowego parafii:

 80 8925 0006 0000 2118 2000 0010

 Bank Spółdzielczy w Różanie

Za wszystkie wpłaty - ofiary jako wspólnota z serca  - dziękujemy!


 

rnwzasiegu logo w70pxgk