Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Palmowa – 28.03.2021r.

1. Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak dziś przychodzi do każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tłumie, który woła: „Hosanna”, a za chwilę będzie wołał: „Na krzyż z Nim!”.
  2. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota, są jednocześnie              I - czwartkiem, I - piątkiem i I - sobotą miesiąca.
  3. Msza Św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 18.00. W tym dniu Kościół Św. dziękuje Chrystusowi za dar Eucharystii i Kapłaństwa, z tej racji prosimy o modlitwę za kapłanów, którzy pracowali w naszej parafii, księży pochodzących z naszej wspólnoty oraz tych, których Pan postawił na drodze naszego życia. Po Mszy Św. Pan Jezus będzie przeniesiony do Ołtarza Wystawienia-Ciemnicy, na znak uwięzienia. Spowiedź tylko przed Mszą Św. Odpust zupełny za udział w uroczystym śpiewie: „Przed tak wielkim Sakramentem”.
  4. W Wielki Piątek o godzinie 17.30 Droga Krzyżowa. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. W dniu, w którym dla naszego zbawienia umarł na Krzyżu Jezus Chrystus Kościół nie sprawuje Mszy Św. Wszystkich obowiązuje post ścisły. W czasie adoracji Krzyża składamy ofiary na utrzymanie miejsc świętych w Jerozolimie. Odpust zupełny za udział w adoracji Krzyża. Na zakończenie liturgii uroczyście przeniesiemy Pana Jezusa do Grobu. Przy Bożym Grobie rozpoczniemy nowennę do Miłosierdzia Bożego.
  1. Liturgia Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę o godz. 19.00. Odpust zupełny za czynny udział w odnowieniu przyrzeczeń chrztu świętego. poświecenie pokarmów na stół wielkanocny odbędzie się przed kościołem od godz. 9.00 do 14.00 (co godzinę), w Kaplicy Trójcy Św. o godz. 11.00. Przez całą Wielką Sobotę woda święcona będzie stała w naczyniu przed kościołem.
  2. Do adoracji indywidualnej - osobistej przy Grobie Chrystusa zapraszamy w Wielki Piątek
    i Wielką Sobotę w ciągu dnia.
  3. W I dzień Świąt Wielkanocnych Rezurekcja o 6.00 rano. Nie będzie procesji wokół Kościoła. Następne Msze Św. o 9.30, 12.00. i o 16.00, nie ma Mszy w Kaplicy.
  4. Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. o godz. 7.30, 9.30 i 12.00 . W Kaplicy 10.45. Nie będzie Mszy o 16.00. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na KUL i cele edukacyjne diecezji.
  5. Ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa złożyli mieszkańcy Załęża Wielkiego i Szyg. Bóg zapłać!
  6. Przy plebanii pracowali panowie z OSP Szygi: Karaśkiewicz Andrzej, Karaśkiewicz Kamil, Karaśkiewicz Paweł, Karaśkiewicz Tomasz, Karaśkiewicz Mateusz, Rupiński Andrzej, Rupiński Dariusz, Rupiński Janusz, Rupiński Mateusz, Kieszek Krzysztof, Jakubiak Paweł, Załęski Hubert. Bóg zapłać za pracę.