XXXIII Niedziela Zwykła (18. 11. 2018)

1. Dziś w sanktuarium błogosławionej Karoliny Kózkówny w Zabawie, koło Tarnowa obchodzony jest Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Błogosławionej Karolinie, która jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Ruchu Czystych Serc zawierzamy polską młodzież oraz rodziny ofiar wypadków drogowych.
  2. W środę 21 listopada oddajemy cześć Najświętszej Maryi Pannie w tajemnicy Jej Ofiarowania. W tym dniu modlimy się za pasterza naszej diecezji – Ks. Biskupa Janusza Stepnowskiego (obchodzi imieniny).
  3. W tym tygodniu wspominamy świętych:
  • we wtorek św. Rafała Kalinowskiego, kapłana
  • w czwartek św. Cecylię, dziewicę i męczennicę. Święta Cecylia jest patronką muzyki kościelnej. Siostrze Gabrieli i naszemu chórowi parafialnemu składamy najlepsze życzenia. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji chórzystów i ich rodzin.
  1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Po Mszy św. o 9.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia. Odpust zupełny za publiczne odmówienie Aktu Poświęcenia.
  2. Od dziś rozprowadzamy świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 15 zł. Są do nabycia nasze parafialne kalendarze w cenie 5 zł.
  3. Ofiary na Seminarium Duchowne i ogrzewanie kościoła złożyli mieszkańcy: Szyg      (1 worek zboża), Zawad, bloku 6A (III, IV, V klatka), ul. Uklei, Szkolnej 8A, Rolnej, Fortowej, Parkowej i Targowej.

Ofiary na kościół złożyły rodziny z Załuzia i ul. Parkowej. Bóg zapłać.

7. Zmarli nasi parafianie: śp. Halina Wanda Borkowska z Załęża Wielkiego w wieku 71 lat oraz śp. Sławomir Brzuzy z Załęża Gartki w wieku 59 lat. „Wieczny odpoczynek…”