XXXI Niedziela Zwykła (04. 11. 2018)

1. Za tydzień, 11 listopada, przypada rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości. Do tego bardzo ważnego Jubileuszu przygotujemy się duchowo. W piątek (9 listopada) o 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą dziękczynno-przebłagalną za Polskę i Polaków.
    W sobotę (10 listopada) o 17.30 na modlitwie różańcowej będziemy polecać Królowej Polski trudne dziś i przyszłość naszej Ojczyzny. W następną niedzielę, w którą przypada Święto Niepodległości o 09:30 Msza Święta w intencji Ojczyzny. Podczas Mszy Świętej w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej odsłonimy jubileuszową tablicę, która będzie symbolem naszej wdzięczności za dar niepodległości. Zapraszamy poczty sztandarowe oraz szczególnie dzieci i młodzież szkolną. Uczyć patriotyzmu trzeba od najmłodszych lat. Nie zapomnijmy od wywieszeniu flag narodowych.
  2. Przypominamy, że do czwartku włącznie można ofiarować odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące pod warunkiem nawiedzenia cmentarza i modlitwy za zmarłych.
  3. Ofiary na Seminarium Duchowne i ogrzewanie kościoła złożyli mieszkańcy Kaszewca, Białobrzegu, Chrzczonek, Miłon, Pruszk, Dzbędza (1 worek zboża), Załuzia, Załęża Gartki (5 worków zboża) oraz ulic: Lazurowej, Tęczowej, Słonecznej, Marzanny, bloku 6C. Ofiary na kościół złożyły rodziny z ul. Gdańskiej i Targowej. Bóg zapłać.
  1. Przy sprzątaniu cmentarza pracowali panowie z Zawad: Olkowski Stanisław, Długołęcki Grzegorz, Wilczyński Stanisław i Szymański Wiesław. Bóg zapłać.
  2. Msza święta po różańcowa w intencji mieszkańców Szyg zostanie odprawiona 18 listopada o godz. 12.00.
  3. Ofiary na wypominki roczne można składać do końca listopada.
  4. Można nabywać nasz parafialny kalendarz na 2019 rok w cenie 5 zł.
  5. Zmarł nasz parafianin śp. Eugeniusz Grabowski z Różana w wieku 76 lat. „Wieczny odpoczynek…”