Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

XXVII niedziela zwykła (02. 10. 2016)

1. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej, o której Święty Jan Paweł II mówił, że zajmowała ona ważne miejsce w jego życiu duchowym, towarzyszyła mu w chwilach radości i doświadczenia. Papież Franciszek podkreśla, że otwiera ona nas na Pana Boga, pomaga przezwyciężyć egoizm i wnosi pokój w serca, w rodziny, w społeczeństwo i w świat, że to modlitwa, która wspiera nas w zmaganiach ze złem. Zachęceni tymi świadectwami weźmy do rąk różaniec i módlmy się, powierzając Panu Bogu naszą codzienność oraz rozważajmy tajemnice z życia Chrystusa i Jego Matki. Zapraszamy na wspólne różańcowe nabożeństwa o godz. 17.30.

2. W tym tygodniu patronują nam:

- 4 X – św. Franciszek z Asyżu, radykalizm jego życia do dziś znajduje wielu naśladowców;

- 5 X – św. Faustyna Kowalska, apostołka, sekretarka Bożego Miłosierdzia.

3. W tym tygodniu przypadają:

- I czwartek - szczególną intencją wspólnej modlitwy różańcowej będzie prośba o nowe i święte powołania zakonne i kapłańskie

- I piątek – Msze św. do Serca Pana Jezusa o godz. 7.00, 9.00 i 18.00; adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. 7.30 – 9.00 i od 17.30.

4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać odpust Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Suma odpustowa o godz. 12.00 poprzedzona będzie modlitwą różańcową o godz. 11.30. Zapraszamy asystę procesyjną. W tym dniu nie będzie Mszy św. w kaplicy.

5. Również w przyszłą niedzielę już po raz 16. będziemy w całym kraju obchodzić Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Chcemy również złożyć swoją „cegiełkę” w budowę żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież. Z tej racji odbędzie się zbiórka do puszek.

6. Do sprzątanie kościoła przed odpustem zapraszamy panie z Różana i Załuzia w najbliższą środę (5 X) od godz. 9.00.

7. W kaplicy Św. Trójcy wymieniono okna oraz wykonano nową elewację.

8. Na cmentarzu grzebalnym wykonano zadaszenie nad ołtarzem polowym.

9. Od 1 X zmieniły się godziny otwarcia kancelarii parafialnej. Jest ona czynna we wtorki i czwartki w godz. 8.00 – 9.00, 16.00 – 17.30; w soboty w godz. 8.00 – 10.00. W styczniu, lipcu i sierpniu kancelaria będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 9.00.

10. Zgodnie z wieloletnią tradycją wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży zwraca się z gorącą prośbą do rolników o wsparcie w postaci płodów ziemi. Do tych, którzy nie mogą ofiarować darów ziemi zwraca się z prośbą o wsparcie w formie ofiary pieniężnej. Dary te będą ogromnym wsparciem dla przygotowujących się do kapłaństwa.

11. Jesienną zbiórkę na Seminarium Duchowne łączymy ze zbiórką na ogrzewanie naszej świątyni. Prosimy o odbieranie list w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

12. Siostra Gabriela rozpoczęła próby z chórem parafialnym. Spotkania odbywają się w piątki o godz. 19.00. Zapraszamy wszystkich chętnych.

13. W dniu dzisiejszym ofiary składane do puszek będą przeznaczone na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi we Włoszech.

14. Msza św. w intencji mieszkańców ulic Czystej, Kopernika i Skłodowskiej, z racji nawiedzin Obrazu Jezusa Miłosiernego, zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 12.00.

15. Ofiary na kościół złożyły 2 rodziny z ul. Gdańskiej. Bóg zapłać.

16. Zmarł śp. Kazimierz Śmigielski z Sochaczewa w wieku 70 lat. Został pochowany na naszym cmentarzu. Wieczny odpoczynek…