XXVI niedziela zwykła (25. 09. 2016)

1. W tym tygodniu patronują nam:

- 27 IX – św. Wincenty à Paulo, prezbiter, który założył zgromadzenia księży misjonarzy i sióstr miłosierdzia, przyczyniając się tym samym do lepszej formacji duchowieństwa i opieki nad ubogimi;

- 28 IX – św. Wacław, męczennik i główny patron Czech, jako czeski król przykładem własnego życia utwierdzał wiarę chrześcijańską
w swoim kraju; został zamordowany na polecenie swojego młodszego brata Bolesława;

- 29 IX – święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał; jak naucza w jednej z homilii Święty Grzegorz Wielki, są oni Bożymi zwiastunami w sprawach większej wagi. Pan Bóg stworzył Aniołów i powierzył im misję bycia Jego posłańcami i jednocześnie naszymi towarzyszami w ziemskiej pielgrzymce.

- 30 IX – św. Hieronim, prezbiter i Doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy rozpropagowanie znajomości Pisma Świętego w Kościele przez jego łacińskie tłumaczenie zwane Wulgatą;

- 1 X − św. Teresa od Dzieciątka Jezus, francuska karmelitanka odznaczająca się pokorą, prostotą ewangeliczną i wielką ufnością Bogu, patronka misji.

2. W dniu dzisiejszym gościmy siostrę Anielę Miłońską, pracującą w Zambii. Siostra będzie zbierać ofiary do puszek na zakup samochodu dla potrzeb Domu Bożej Opatrzności

3. Od poniedziałku (26 IX) nowenna do św. siostry Faustyny podczas Mszy wieczornej.

4. Najbliższa sobota (1 X) będzie pierwszą sobotą października – miesiąca różańcowej modlitwy. Przed wieczorną Eucharystią, przez cały miesiąc, będziemy spotykać się na nabożeństwach różańcowych o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 9.30. Zachęcamy też do odmawiania różańca w gronie rodzinnym.

5. W przyszłą niedzielę ofiary składane do puszek będą przeznaczone na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi we Włoszech.

6. Od 1 X zmieniają się godziny otwarcia kancelarii parafialnej. Będzie ona czynna we wtorki i czwartki w godz. 8.00 – 9.00, 16.00 – 17.30; w soboty w godz. 8.00 – 10.00. W styczniu, lipcu i sierpniu kancelaria będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 9.00.

7. Ofiarę na kościół złożyła rodzina z ul. Kościuszki. Bóg zapłać.