XXVI Niedziela Zwykła (01. 10. 2017)

1. Dziś jest pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcamy do udziału w codziennym nabożeństwie październikowym – w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9.30. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o odmawianie różańca w domach.
  2. W najbliższych dniach wspominamy Świętych:
  • poniedziałek – Świętych Aniołów Stróżów - to wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest obrona nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała.
  • środa – Św. Franciszka z Asyżu - ojca wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyk, którego duchowość do dziś wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i Kościoła.
  • czwartek - św. Faustynę Kowalską, dziewicę, siostrę ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia; św. Jan Paweł II zwykł ją nazywać „iskrą Bożego miłosierdzia”
  1. W tym tygodniu przypadają:

- I czwartek - szczególną intencją wspólnej modlitwy różańcowej będzie prośba o nowe i święte powołania zakonne i kapłańskie

- I piątek – Msze św. do Serca Pana Jezusa o godz. 7.00, 9.00 i 18.00; adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. 7.30 – 9.00 i od 17.30.

1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać odpust Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Suma odpustowa o godz. 12.00 poprzedzona będzie modlitwą różańcową o godz. 11.30. Zapraszamy asystę procesyjną. Słowo Boże będzie głosił ks. Roman z Ukrainy. Po Mszach Świętych będzie zbierał ofiary do puszek na utrzymanie trzech kościołów, w których pracuje. W tym dniu nie będzie Mszy św. w kaplicy św. Trójcy.
  2. W sobotę 7 października we wspomnienie NMP Różańcowej w naszej Ojczyźnie będzie miała miejsce modlitewna inicjatywa „Różaniec do granic”. Siostra Alina wybiera się z dziećmi do Hajnówki.
  3. Zgodnie z wieloletnią tradycją wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży zwraca się z gorącą prośbą do rolników o wsparcie w postaci płodów ziemi. Do tych, którzy nie mogą ofiarować darów ziemi zwraca się z prośbą o wsparcie w formie ofiary pieniężnej. Dary te będą ogromnym wsparciem dla przygotowujących się do kapłaństwa.
  4. Jesienną zbiórkę na Seminarium Duchowne łączymy ze zbiórką na ogrzewanie naszej świątyni. Prosimy o odbieranie list w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  5. Do sprzątanie kościoła przed odpustem zapraszamy panie i panów z Różana, Załuzia, Dzbędza i Paulinowa w najbliższą środę (4 X) od godz. 9.00.
  6. Msza Święta w intencji mieszkańców z ul. Hallera, Lwowskiej i Wileńskiej z racji nawiedzenia Obrazu Jezusa Miłosiernego zostanie odprawiona 19 listopada
    o godz. 9.30.
  7. Ofiary na kościół złożyły rodziny z ul. Kościuszki, Ostrowskiej, Poniatowskiego oraz Podborza, Szyg i Zawad.
  8. Dziś ofiary składane do puszek przeznaczone są na dzieło Caritas.
  9. Zmarł nasz parafianin śp. Andrzej Wasielewski z Różana w wieku 70 lat.
    Wieczny odpoczynek…