XXV niedziela zwykła (24.09.2017)

1. Dzisiaj przypada ostatnia niedziela września. W ciągu tego miesiąca, przez wstawiennictwo Matki Bożej i wielu świętych, polecaliśmy Panu Bogu losy naszej Ojczyzny, życie i rozwój naszych dzieci, nasze rodziny. Nadal prośmy o żywą wiarę, nadzieję i miłość, gotową dzielić z braćmi to, co posiadamy, choćby w najskromniejszym wymiarze. Może w pobliżu nas żyją biedne dzieci, które trzeba wesprzeć, aby i one godnie i radośnie uczęszczały do szkoły. Pamiętajmy, że dzieci są naszym największym skarbem i najlepszą „inwestycją” na przyszłość. Niech nasze rodziny, jako domowe Kościoły, promieniują Ewangelią, a czerpią do tego moc ze wspólnej modlitwy i Eucharystii.
  2. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • poniedziałek - bł. Władysław z Gielniowa, kapłan, należał do zakonu braci mniejszych zwanych bernardynami; miał szczególne nabożeństwo do męki Pańskiej, wsławił się też niezwykłą czcią Najświętszego Imienia Jezus, które brał za osnowę swoich kazań. Jest patronem Warszawy.
  • środa - św. Wincenty a Paulo, kapłan, "duszpasterz galerników", założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy - lazarystów, i Sióstr Miłosierdzia - szarytek;
  • czwartek - św. Wacław, książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, poganina, patron Czech;
  • piątek - święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Naszej Siostrze Gabrieli organistce składamy najserdeczniejsze życzenia oraz wstawiennictwa św. Patrona,
  • sobota - św. Hieronim, kapłan, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński.
  1. We wtorek (26 IX) rozpoczynamy nowennę do św. Faustyny Kowalskiej, Apostołki Bożego Miłosierdzia.
  2. W następną niedzielę ofiary do puszek przeznaczone są na działalność Caritas.
  3. Za dwa tygodnie – 8 października – będziemy przeżywać odpust ku czci NMP Królowej Różańca Świętego.
  4. Koła Żywego Różańca „Światło” i Męskie z naszej Parafii organizują pielgrzymkę do Osuchowej Nowej 7 października (sobota). Zapisy i informacje u p. Weroniki i Józefa Wróblewskich.
  5. Dziś spotkanie z rodzicami kandydatów do Bierzmowania po Mszy św. o godz. 16:00. Przypominamy o zwrocie podpisanych deklaracji.
  6. Ofiary na kościół złożyły rodziny z ul. Gdańskiej, Słonecznej, Poniatowskiego, Dzbędza, Załuzia i Zawad. Bóg zapłać.