XXV niedziela zwykła (18. 09. 2016)

1. „Nie możecie służyć Bogu i mamonie” – przestrzega nas dzisiaj Pan Jezus. Ta Chrystusowa przestroga każe nam zadać pytanie o nasz system wartości, o priorytety w naszym życiu.

2. W tym tygodniu patronują nam:

• w dniu dzisiejszym – św. Stanisław Kostka, jezuicki nowicjusz odznaczający się wielką pobożnością i pragnieniem całkowitego poświęcenia się Bogu, patron dzieci i młodzieży oraz naszej Ojczyzny;
  • 20 IX – święci męczennicy z Korei; pierwszy koreański kapłan Andrzej Kim Taegon, wybitny apostoł świecki Paweł Chong Hasang oraz ich towarzysze;
  • 21 IX – św. Mateusz, Apostoł, autor Ewangelii, która wskazuje ścisły związek między Starym i Nowym Testamentem;
  • 23 IX – św. Ojciec Pio, jeden z najbardziej popularnych i znanych świętych minionego stulecia; z jego kapłańskiej posługi, zwłaszcza z sakramentu pojednania i duchowego kierownictwa, korzystało wielu pielgrzymujących do San Giovanni Rotondo, gdzie wypełniał swoje zakonne i kapłańskie obowiązki.

3. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy w naszej Ojczyźnie Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ogarniamy modlitwą dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w różnego rodzaju mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości. Ofiary składane do puszek są przeznaczone na Radio Maryja i Diecezjalne Radio Nadzieja.

4. W przyszłą niedzielę siostra Aniela Miłońska, pracująca w Zambii, będzie zbierać ofiary do puszek na zakup samochodu dla potrzeb Domu Bożej Opatrzności

5. Obraz Jezusa Miłosiernego nawiedza rodziny z ul. Czystej i przyległych. Jako następni Obraz przejmą mieszkańcy ul. Polnej i przyległych.

6. Zmarli nasi parafianie:

- śp. Janina Redel z Różana w wieku 93 lat,

- śp. Edmund Jaszewski z Dyszobaby w wieku 81 lat (pochowany na naszym cmentarzu).

Polećmy ich Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…