XXIV Niedziela Zwykła (17. 09. 2017)

1. Dzisiejsza niedziela w szczególny sposób w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu: radiu, telewizji, prasie, internetowi. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła Katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia umiejętnie korzystało z nich nasze młode pokolenie. W „Głosie Katolickim” są artykuły poświęcone temu zagadnieniu („Dziennikarskie grzechy”, „Patrzeć przez okulary Dobrej Nowiny”).
  2. Dziś mija 78 rocznica napaści Związku Sowieckiego na Polskę, która określana jest mianem „uderzenia nożem w plecy”. Modlimy się za wszystkie ofiary sowieckiej niewoli, która trwała w Polsce aż 50 lat.
  3. Dzisiaj rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września (jutrzejszy poniedziałek) przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Tego dnia podczas Eucharystii o godz. 18:00, przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki, będziemy prosili Pana Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła – zapraszamy nie tylko dzieci i młodzież, ale także rodziców, nauczycieli i wychowawców.
  4. W tym tygodniu patronują nam:

- w czwartek – św. Mateusz, Apostoł i Ewangelista, pamiętajmy o modlitwie za
ks. Mateusza,

- w sobotę - św. Pio z Pietrelciny, kapłana.

5.W przyszłą niedzielę będziemy modlić się o trzeźwość naszego narodu przed Narodowym Kongresem Trzeźwości.

1. Przypominamy o spotkaniu kandydatów do bierzmowania w dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 16.00 a w następną niedzielę po Mszy świętej o godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania.
  2. Msza Święta w intencji mieszkańców z ul. Rolnej, z racji nawiedzenia Obrazu Jezusa Miłosiernego będzie odprawiona 5 listopada o godz. 09.30.
  3. Ofiary na Kościół złożyły rodziny z ul. Sienkiewicza, Dzbądza i Załuzia.

9. Dziś ofiary składane do puszek są przeznaczone na katolickie rozgłośnie „Radio Maryja”
i „Radio Nadzieja”.