XXIV niedziela zwykła (11. 09. 2016)

1. Dzisiejsza liturgia Słowa przypomniała nam prawdę o nieskończonym miłosierdziu Boga. Pielęgnujmy w sobie pragnienie nieustannego przemieniania naszego życia i korzystajmy jak najczęściej z sakramentu pokuty i pojednania, w którym doświadczamy Bożego miłosierdzia.

2. We wtorek, 13 września kolejny dzień fatimski. Procesja po Mszy św. o godz. 18.00.

3. W środę, 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie relikwii krzyża, na którym umarł i dokonał zbawienia świata nasz Pan Jezus Chrystus. W czasach, kiedy symbole naszej wiary są znieważane, miejmy odwagę przyznać się, że jesteśmy chrześcijanami przez pobożne czynienie tego znaku, gdy przechodzimy obok kościoła czy przez okazywanie szacunku przydrożnym kapliczkom i krzyżom.

4. W czwartek, 15 września Kościół w kalendarzu liturgicznym wspomina Matkę Bożą Bolesną.

5. Przyszła sobota to wspomnienie 77. rocznicy sowieckiej agresji na Polskę. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o pomordowanych na Wschodzie, o ofiarach Golgoty Wschodu.

6. Przyszła niedziela w naszej Ojczyźnie jest Dniem Środków Społecznego Przekazu. Towarzyszyć nam będzie modlitwa w intencji dziennikarzy i wszystkich pracujących w mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości. Ofiary do puszek na Diecezjalne Radio Nadzieja.

7. Za tydzień (18 IX) o godz. 16.00 Msza św. w intencji rodzin z ul. Uklei, które przyjęły Obraz Jezusa Miłosiernego.

8. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na prace prowadzone w parafii.

9. Składamy serdeczne podziękowanie za uczestnictwo i pomoc w przeprowadzeniu naszej pieszej pielgrzymki do Sanktuarium Maryjnego w Wąsewie. Bóg zapłać strażakom z OSP Załuzia oraz OSP Chełsty za zabezpieczenie przemarszu na całej trasie. Dziękujemy dzieciom i młodzieży naszych szkół pod opieką katechetów i nauczycieli.

10. Ofiary na kościół – ołtarz Matki Bożej Częstochowskiej złożyły rodziny z ul. Sienkiewicza, Gdańskiej i Czystej. Bóg zapłać.