Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

XXIII Niedziela Zwykła (10. 09. 2017)

  1. Aktualnie przeżywamy rok setnej rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie, który

w Kościele w Polsce łączy się z jubileuszem 300-lecia koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Nie trzeba przypominać jak wielką rolę w historii naszej Ojczyzny odgrywa osoba Niepokalanej Dziewicy Maryi.

     Ogólnopolskie obchody rocznicy objawień fatimskich, z udziałem Konferencji Episkopatu Polski, odbyły się 7 czerwca br. w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem. W trakcie uroczystej Mszy św. Księża Biskupi poświęcili Polskę Niepokalanemu Sercu Maryi.

     Zgodnie z zalecenie KEP, poświęcenie Ojczyzny Niepokalanemu Sercu Maryi ma być uroczyście ponowione we wszystkich parafiach naszego kraju - bądź w święto Narodzenia NMP - 8 września br., bądź w niedzielę następującą po tym święcie, czyli 10 września br.

  1. W tym tygodniu przeżywać będziemy liturgiczne wspomnienia Matki Bożej:

- we wtorek Najświętszego Imienia Maryi, wiązało się to z wielkim wydarzeniem historycznym, mianowicie zwycięstwem króla polskiego Jana III Sobieskiego nad Turkami pod Wiedniem w 1683 r. Po zwycięskiej bitwie król napisał do papieża Innocentego XI: „Przyszliśmy, zobaczyliśmy. Bóg zwyciężył”. Innocenty XI, wdzięczny Bogu za zwycięstwo wiedeńskie przez przyczynę Matki Bożej, ogłosił dzień 12 września świętem Imienia Maryi w całym Kościele dla uczczenia zwycięskiej bitwy chrześcijan nad wyznawcami islamu.

- w środę Matki Bożej Fatimskiej. W naszym Kościele o godz. 17.30 będzie Różaniec, a po Mszy świętej o 18.00 – Procesja Fatimska,

- w piątek – NMP Bolesnej.

  1. W nadchodzący czwartek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim nadeszło zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy też, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas każdej Eucharystii Chrystus ponawia swoją paschalną Ofiarę „za życie świata”. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża. Msza Święta odpustowa w Goworowie o godz. 12.00.

4.W sobotę 16 września o godz. 15.00 zapraszamy dzieci i młodzież na grill parafialny i wspólną zabawę organizowaną ku czci św. Stanisława Kostki, patrona polskich dzieci i młodzieży.

  1. W najbliższą niedzielę po Mszy świętej o godz. 16.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania.
  2. W następną niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby naszej parafii a do puszek na rozgłośnie katolickie: ,,Radio Maryja” i ,,Radio Nadzieja”.
  3. Ofiary na Kościół złożyły rodziny z ul. Poniatowskiego, Rolnej i Pruszk.
  4. Dziś ofiary składane do puszek przeznaczone na KUL i cele edukacyjne naszej diecezji.

9. Zmarł śp. Stanisław Brzózy z Zabrza (pochodził z naszej Parafii) w wieku 84 lat. „Wieczny odpoczynek…”

wzasiegu logo w70pxrngk