Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

XXII Niedziela Zwykła (03. 09. 2017)

  1. W pierwszych dniach września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […] Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem” (z orędzia na XXXVII Światowy Dzień Pokoju). Prośmy więc Chrystusa – Księcia Pokoju, aby nasze dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a nasza Ojczyzna uniknęła okrucieństwa terroryzmu.

- Jutro przypada odpust ku czci św. Rozalii, są to także Dożynki Dekanalne. Suma o godz. 12.00

  1. Msze Święte na rozpoczęcie roku szkolnego:

- Wtorek o godz. 9.00 dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum

- Środa o godz. 9.00 dla Młodzieży Zespołu Szkół

  1. W tygodniu przypada I Czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – z modlitwą w intencji powołań do Służby w Kościele.
  2. Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W piątek, 8 września, obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej przyszłoroczne plony podczas Mszy Świętej wraz z poświęceniem ziarna siewnego o godz. (7.00, 9.00 i 18.00), pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc? – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić. Jest to również odpust w Sanktuarium Maryjnym w Wąsewie. Piesza Pielgrzymka z naszej parafii do Wąsewa odbędzie się w pt. 8 września. Wyjście pielgrzymki sprzed naszej świątyni o godz. 5.00 rano, którą poprowadzi Mateusz i S. Alina.
  3. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na KUL i cele edukacyjne naszej diecezji. Na mszy św. o godz. 12.00 zostaną poświęcone tornistry i przybory szkolne.
  4. Msza Święta w intencji mieszkańców ulic Królowej Bony, Nowej i Nadnarwiańskiej z racji nawiedzenia obrazu Jezusa Miłosiernego zostanie odprawiona 22 października o godz. 16.00.
  5. Na wieży kościoła zostały zamontowane aluminiowe żaluzje. W górnych ośmiu oknach oraz dwoje drzwi przeciwpożarowych przejściach z wieży na strych kościoła. W ten sposób dokończyliśmy prace na wieży, poczynając od przygotowania jej do instalacji dzwonów. Wcześniej na dachu kościoła zostały umieszczone dwa „turbowenty” – wiatraki niezbędne do wentylacji świątyni. Ponadto przy schodach kaplicy św. Trójcy zamontowaliśmy potrzebne poręcza ze stali nierdzewnej. Posesja przy plebanii doczekała się również bramy wjazdowej. Były to konieczne prace dla właściwego funkcjonowania naszego kościoła i jego otoczenia.

         Po raz kolejny przypominamy naszym Parafianom, że wczesną wiosną przyszłego roku rozpoczynamy generalny remont połączony z rozbudową domu parafialnego, w którym mieszkają Siostry. Przez co najmniej dwa lata Siostry będą mieszkały w innym miejscu Różana. Bardzo prosimy o składanie ofiar na tę poważną inwestycję, która nas czeka.

wzasiegu logo w70pxrngk