XXI Niedziela Zwykła (27. 08. 2017)

1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży
    w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonują się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która stanowi osobiste spotkanie z Panem na łamaniu chleba. Dzieci i młodzież zachęcamy do spowiedzi przed rozpoczęciem roku szkolnego.
  1. W tym tygodniu patronują nam:
  • 08 – św. Augustyn, biskup i doktor Kościoła
  • 08 – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela
  • 09 - bł. Bronisława, dziewica.
  1. 1 września w 78 rocznicę wybuchu II wojny światowej modlić się będziemy w intencji poległych w obronie Ojczyzny. Jest to jednocześnie I piątek miesiąca. Msze święte o NSJ o 7.00, 9.00 i 18.00. Adoracje Najświętszego Sakramentu: 7.30-9.00 i od 17.00.
  1. W I sobotę miesiąca Msze święte o NMP o 7.00 i 18.00. Adoracja od 17.00
  1. Caritas Diecezji Łomżyńskiej apeluje o modlitwę oraz o zbiórkę ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych przez nawałnicę. Zbiórkę zorganizujemy
    w przyszłą niedzielę.
  1. Serdecznie witamy ks. Mateusza Płotczyka, który od 25 sierpnia rozpoczął posługę wikariusza w naszej parafii. Ks. Mateuszowi życzymy wielu łask Bożych i owocnej pracy duszpasterskiej.
  1. Witamy także Siostrę Dariuszę, która rozpoczyna posługę zakrystianki. Życzymy Siostrze zdrowia, sił i wszelkiej pomyślności.
  1. Ofiary na kościół złożyły rodziny z ul. Gdańskiej i Kościuszki. Bóg zapłać.
  1. Gospodarzom tegorocznych dożynek parafialnych – mieszkańcom Chrzczonek i Miłon dziękujemy za przygotowany wieniec i dary dożynkowe. Delegacja mieszkańców tych wiosek będzie reprezentowała naszą parafię na dożynkach:
  • powiatowych – 03.09 w Krasnosielcu
  • dekanalnych – 04.09 w Św. Rozalii
  • diecezjalnych – 10.09 w Kolnie (Parafia Chrystusa Króla Wszechświata).

10. Zmarła śp. Halina Kaczmarczyk z Warszawy (przed laty mieszkała w Różanie) w wieku 85 lat „Wieczny odpoczynek…”