Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

XXI Niedziela Zwykła (27. 08. 2017)

 1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży
  w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonują się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która stanowi osobiste spotkanie z Panem na łamaniu chleba. Dzieci i młodzież zachęcamy do spowiedzi przed rozpoczęciem roku szkolnego.
 1. W tym tygodniu patronują nam:
 • 08 – św. Augustyn, biskup i doktor Kościoła
 • 08 – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela
 • 09 - bł. Bronisława, dziewica.
 1. 1 września w 78 rocznicę wybuchu II wojny światowej modlić się będziemy w intencji poległych w obronie Ojczyzny. Jest to jednocześnie I piątek miesiąca. Msze święte o NSJ o 7.00, 9.00 i 18.00. Adoracje Najświętszego Sakramentu: 7.30-9.00 i od 17.00.
 1. W I sobotę miesiąca Msze święte o NMP o 7.00 i 18.00. Adoracja od 17.00
 1. Caritas Diecezji Łomżyńskiej apeluje o modlitwę oraz o zbiórkę ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych przez nawałnicę. Zbiórkę zorganizujemy
  w przyszłą niedzielę.
 1. Serdecznie witamy ks. Mateusza Płotczyka, który od 25 sierpnia rozpoczął posługę wikariusza w naszej parafii. Ks. Mateuszowi życzymy wielu łask Bożych i owocnej pracy duszpasterskiej.
 1. Witamy także Siostrę Dariuszę, która rozpoczyna posługę zakrystianki. Życzymy Siostrze zdrowia, sił i wszelkiej pomyślności.
 1. Ofiary na kościół złożyły rodziny z ul. Gdańskiej i Kościuszki. Bóg zapłać.
 1. Gospodarzom tegorocznych dożynek parafialnych – mieszkańcom Chrzczonek i Miłon dziękujemy za przygotowany wieniec i dary dożynkowe. Delegacja mieszkańców tych wiosek będzie reprezentowała naszą parafię na dożynkach:
 • powiatowych – 03.09 w Krasnosielcu
 • dekanalnych – 04.09 w Św. Rozalii
 • diecezjalnych – 10.09 w Kolnie (Parafia Chrystusa Króla Wszechświata).

10. Zmarła śp. Halina Kaczmarczyk z Warszawy (przed laty mieszkała w Różanie) w wieku 85 lat „Wieczny odpoczynek…”

wzasiegu logo w70pxrngk