Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

XX Niedziela Zwykła (20. 08. 2017)

1. W sierpniu często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. We wtorek, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy.

2. W sobotę, 26 sierpnia, nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał św. Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00 i 18.00.

3. W tym tygodniu patronują nam:

- 21 VIII – św. Pius X, papież, który odrodził życie eucharystyczne,

- 24 VIII – św. Bartłomiej, Apostoł, który według tradycji głosił Dobrą Nowinę w Indiach i tam poniósł śmierć męczeńską;

4. Z parafii odchodzi ks. Andrzej Filipkowski. Ks. Andrzejowi za piękną, trzyletnią pracę dla dobra naszej parafialnej wspólnoty dziękujemy. Na nowej placówce w Myszyńcu życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

5. Siostra Leonia odchodzi od nas na emeryturę. Siostrze Leonii za piękną posługę zakrystianki, za troskę o naszą świątynię, za dekorację kościoła, za troskę o Górkę Panny Marii i wszelkie dobro uczynione dla nas serdecznie dziękujemy. Życzymy siostrze dobrego zdrowia, optymizmu i wszelkiego dobra na długie lata.

6. W przyszłą niedzielę, 27 VIII, na Mszy św. o godz. 12.00, będziemy obchodzić nasze parafialne dożynki. Gospodarzami tegorocznych dożynek będą mieszkańcy Chrzczonek i Miłon.

7. Za tydzień taca będzie przeznaczona na potrzeby naszej Stolicy Apostolskiej.

8. Msza św. w intencji rodzin mieszkających przy ul. Ostrowskiej z racji nawiedzenia Obraz Jezusa Miłosiernego zostanie odprawiona 15 X o godz. 9.30.

9. Za oczyszczenie i pomalowanie drzwi w Kaplicy Św. Trójcy dziękujemy p. Jerzemu Światłoch z Lubina i p. Tadeuszowi Chojnowskiemu z Szyg.

10. Ofiary na kościół złożyły rodziny z ul. Gdańskiej, Pogodnej i Ostrowskiej. Bóg zapłać.

11. Zmarli nasi parafianie:

- śp. Grzegorz Skawicki z Różana w wieku 28 lat,

- śp. Anastazja Krystyna Karczewska z Różana w wieku 68 lat.

Wieczny odpoczynek…

wzasiegu logo w70pxrngk