XX Niedziela Zwykła (18. 08. 2019)

1. Przesłanie Liturgii Słowa dzisiejszej niedzieli uświadamia nam, że wierność Bogu może często stać w opozycji do świata. Bycie konsekwentnym w wierze i obrona wartości chrześcijańskich napotykają opór. Jednocześnie, jak przypomina nam fragment z Księgi Jeremiasza, nasze życie jest w ręku Boga, który troszczy się o swoje wierne sługi. Z nową odwagą trwajmy przy Ewangelii i Kościele.
  2. W tym tygodniu wspominamy:
  • we wtorek św. Bernarda, opata i Doktora Kościoła,
  • w środę św. Piusa X, papieża,
  • w sobotę św. Bartłomieja, Apostoła.
  1. W czwartek oddajemy cześć NMP – Królowej Świata.
  2. W następną niedzielę na Mszy Św. o godz. 12:00 będziemy przeżywali Dożynki Parafialne. Gospodarzami tegorocznych dożynek są mieszkańcy Pruszk i Mroczk Rębiszewa.
  3. Z dniem 23 sierpnia Ks. Mateusz Płotczyk kończy pracę duszpasterską w naszej parafii. Ks. Mateuszowi serdecznie dziękujemy za jego gorliwą i piękną pracę w naszej parafialnej wspólnocie. Na nowej placówce w Łomży, w parafii Miłosierdzia Bożego życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej.
  4. W tych dniach również odchodzi od nas Siostra Dariusza. Za dwuletnią posługę zakrystianki wyrażamy Siostrze naszą wdzięczność. Na nowej placówce w Kętrzynie życzymy Siostrze wielu Bożych darów w życiu zakonnym.
  5. W piątek 23 sierpnia, w 80. rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu.
  6. Ofiarę na kościół złożyła rodzina z Załęża Wielkiego. Bóg zapłać…