XX niedziela zwykła (14. 08. 2016)

1. Niełatwo jest być uczniem Chrystusa, ale pamiętajmy, że On zawsze przychodzi nam z pomocą i udziela potrzebnych darów. Prośmy Go, aby zawsze nam towarzyszył swoją łaską tak w godzinach pracy, jak i wypoczynku oraz umacniał nasze dobre sierpniowe postanowienia.

2. W tym tygodniu patronują nam:

- 17 VIII – św. Jacek Odrowąż, duchowy syn św. Dominika, który od niego otrzymał zakonny habit;

- 20 VIII – św. Bernard z Clairvaux, człowiek wielkiej wiedzy, modlitwy i kontemplacji; potrafił łączyć aktywne życie z kontemplacją
i mistyką; zasłynął również jako autor wielu pism teologicznych i ascetycznych.

3. Jutro (15 sierpnia) będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP (Matki Bożej Zielnej). Msze św. będą sprawowane o godz. 7.30, 9.30. 12.00 i 16.00. O godz. 9.30 Msza św. w intencji Ojczyzny. Zapraszamy poczty sztandarowe. Błogosławieństwo zbóż, owoców, kwiatów i ziół na każdej Mszy św. Przypominamy, że jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii.

4. Jutrzejsza uroczystość to także rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tzw. Cud nad Wisłą i święto Wojska Polskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o polskich żołnierzach pełniących pokojowe misje w różnych zakątkach świata.

5. W przyszłą niedzielę odpust św. Rocha w kaplicy Św. Trójcy w Zawadach o godz. 10.45.

6. Za tydzień taca będzie przeznaczona na prace prowadzone przy parafii.

7. W niedzielę 28 VIII, na Mszy św. o godz. 12.00, będziemy obchodzić nasze parafialne dożynki. Gospodarzami tegorocznych dożynek będą mieszkańcy Załęża Wielkiego.

8. Obraz Jezusa Miłosiernego nawiedza rodziny mieszkający przy ul. Uklei. Jako następni obraz przejmą mieszkańcy ul. Czystej i przyległych.

9. Msza św. w intencji rodzin z ul. Poniatowskiego, które przyjęły obraz, zostanie odprawiona 15 VIII o godz. 16.00.

10. Ofiarę na kościół – ołtarz Matki Bożej Częstochowskiej złożyła rodzina z Ponikiewki. Bóg zapłać.