XVIII Niedziela Zwykła (05. 08. 2018)

1. Pan Jezus, dając głodnym ludziom chleb, jednocześnie wprowadza ich
    w tajemnicę chleba życia. On chce nam dać najlepszy pokarm: swoje Ciało wzmacniające nas na drodze do nieba. Jak najczęściej starajmy się rozbudzić w sobie pragnienie przyjmowania tego wyjątkowego pokarmu.
  2. Jutro liturgiczne święto Przemienienia Pańskiego. Pana Jezusa przemienionego na górze Tabor prośmy o łaskę przemiany i uzdrowienia naszych serc.
  3. W tym tygodniu patronują nam:

- w środę – św. Dominik, hiszpański kapłan, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów.

- w czwartek – św. Teresa Benedykta od Krzyża – Edyta Stein, nawrócona filozof żydowska, karmelitanka, zamordowana w Auschwitz, patronka Europy.

- w piątek – św. Wawrzyniec, rzymski diakon, opiekun ubogich, męczennik.

- w sobotę – św. Klara, Włoszka, naśladowczyni św. Franciszka z Asyżu, założycielka zakonu klarysek.

1. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone są na KUL i cele edukacyjne naszej diecezji.
  2. W sierpniu wielu Polaków bierze udział w pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę i do innych sanktuariów. W codziennej modlitwie apelowej o godz. 21.00 na Górce Panny Marii duchowo łączymy się z pielgrzymami, którzy niosą także nasze intencje do domu naszej wspólnej Matki Częstochowskiej.
  3. Ofiarę na kościół złożyła rodzina z ul. Tęczowej. Bóg zapłać…

7. Przy Kaplicy św. Trójcy zostało odnowione i pomalowane ogrodzenie. Panu Jerzemu Światłoch z Lubina składamy serdeczne Bóg zapłać za bezinteresowną, trwającą dwa tygodnie, iście benedyktyńską pracę.