XVIII Niedziela Zwykła (04. 08. 2019)

1. Rozpoczęliśmy miesiąc abstynencji. Jako uczniowie Chrystusa podejmujemy to wyzwanie nie tylko jako ofiarę czy trud osobistego doskonalenia, ale także jako wyraz troski o polskie rodziny i młode pokolenia. Głęboko wierzymy, że nasze wyrzeczenie połączone z darem modlitwy przyczyni się do kształtowania trzeźwego społeczeństwa i będzie wsparciem dla upokarzanych przez problem alkoholowy.
  2. W tym tygodniu będziemy przeżywać:

- we wtorek przypada liturgiczne święto Przemienienia Pańskiego. Pana Jezusa przemienionego na górze Tabor prośmy o łaskę przemiany i uzdrowienia naszych serc.

- w czwartek wspominamy św. Dominika, hiszpańskiego kapłana, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego - dominikanów.

- w piątek - św. Teresę Benedyktę od Krzyża - Edytę Stein, nawróconą filozofkę żydowską, karmelitankę, zamordowaną w Auschwitz, patronkę Europy.

- w sobotę - św. Wawrzyńca, rzymskiego diakona, opiekuna ubogich, męczennika.

1. W sierpniu wielu Polaków bierze udział w pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę i do innych sanktuariów. W codziennej modlitwie apelowej o godz. 21.00 na Górce Panny Marii duchowo łączymy się z pielgrzymami, którzy niosą także nasze intencje do domu naszej wspólnej Matki Częstochowskiej.
  2. Ofiarę na potrzeby naszej parafii złożyło Kółko Różańcowe „Nadzieja”. Bóg zapłać.