XVII Niedziela Zwykła (24. 07. 2016)

1. Przeżywamy dziś odpust ku czci św. Anny. Słowo Boże głosi ks. dr. Andrzej Mikucki, dyrektor naszej diecezjalnej Caritas.

2. Od minionej środy trwają XXXI Światowe Dni Młodzieży, których hasłem są słowa jednego z ewangelijnych błogosławieństw: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7). We wtorek, 26 lipca nastąpi ich oficjalne otwarcie w Krakowie, a od czwartku przewodzić im będzie Ojciec Święty. Otaczajmy modlitwą to wydarzenie, by dla wszystkich stało się ono umocnieniem w wierze, nadziei i miłości.

3. W tym tygodniu patronują nam:

- 25 VII – św. Jakub, Apostoł, zwany Starszym lub Większym, brat św. Jana Apostoła i Ewangelisty, który jako pierwszy z Apostołów poniósł śmierć męczeńską;

- 25 VII – św. Krzysztof, którego imię oznacza „niosący Chrystusa”; patron kierowców i podróżujących;

- 26 VII – święci Anna i Joachim, rodzice NMP i dziadkowie Pana Jezusa;

- 29 VII – św. Marta, siostra Marii i Łazarza z Betanii; patronka życia domowego: gospodyń, kucharek, służących, pomocy domowych, hotelarzy.

4. 1 sierpnia z Łomży wyruszy XXXII Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy do uczestnictwa w niej, szczególnie ludzi młodych. Wszystkich, którzy pozostaną na miejscu zapraszamy do duchowego towarzyszenia pielgrzymom – uczestnictwie w Białej Grupie Pielgrzymów Duchowych im. Św. Jana Pawła II. Uczestnicy tej grupy otrzymują pielgrzymkowe znaczki i legitymacje. Prosimy o zapisywanie się do Białej Grupy.

5. Ofiary na kościół – ołtarz Matki Bożej Częstochowskiej złożyły rodziny z ul. Sienkiewicza i 3 Maja. Bóg zapłać.