XVI Niedziela Zwykła (23. 07. 2017)

1. Trwa pełnia lata, wakacji, urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy.

2. W tym tygodniu patronują nam:

- 24 VII – św. Kinga (1234-1292), córka króla węgierskiego Beli IV, żona polskiego księcia Władysława Wstydliwego, która po śmierci męża wstąpiła do zakonu klarysek i dalsze swoje życie poświęciła dla ubogich.

- 25 lipca - św. Jakub Apostoł. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd Jakub Starszy albo Większy.

- 25 lipca - św. Krzysztof, męczennik z połowy III wieku, patron kierowców i podróżujących, orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Może warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu.

- 26 VII – św. Joachim i św. Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny;

- 29 VII – św. Marta, siostra Łazarza i Marii.

3. W następną niedzielę będziemy przeżywać doroczny odpust ku czci św. Anny, patronki naszej parafii. Po Mszy o godz. 12.00 procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Całą Asystę zapraszamy na odpustową Procesję. Słowo Boże odpustowe wygłosi Ks. dr Krzysztof Chodkowski z Łomży Za tydzień nie będzie Mszy św. w Kaplicy św. Trójcy.

4. 1 sierpnia wyruszy XXXIII Łomżyńska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zainteresowani udziałem w naszej diecezjalnej pielgrzymce mogą zapisywać się w Ostrołęce w parafii Nawiedzenia NMP (farnej). Jak co roku będziemy duchowo towarzyszyć pielgrzymom biorąc udział w Grupie Białej im. Św. Jana Pawła II. W dniach 1 – 15 sierpnia o godz. 21.00 będziemy spotykać się na nabożeństwie Apelu Jasnogórskiego na Górce Panny Marii. Zapisując się do Białej Grupy otrzymujemy legitymacje i znaczki pielgrzymkowe.

5. Ofiary na kościół złożyły rodziny z Dąbrówki i ul. Poniatowskiego.

6. Zmarła nasza parafianka śp. Helena Jabłońska z Różana w wieku 74 lat. Wieczny odpoczynek…