XVI Niedziela Zwykła (21. 07. 2019)

1. W tym tygodniu patronują nam święci:

- jutro święta Maria Magdalena,

- we wtorek święta Brygida, zakonnica i patronka Europy,

- w środę święta Kinga, dziewica,

- w czwartek św. Jakub, Apostoł oraz św. Krzysztof – patron kierowców
i wszystkich podróżujących,

- w piątek święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny.

1. W następną niedzielę będziemy przeżywać doroczny odpust św. Anny. Suma odpustowa połączona z Procesją Eucharystyczną o godz. 12.00. Asystę procesyjną zapraszamy na odpustową Procesję. Słowo Boże wygłosi Ojciec Jerzy Słowikowski, pasjonista. Za tydzień nie będzie Mszy św.
    w Kaplicy św. Trójcy w Zawadach.
  2. Burmistrz Gminy Różan i Prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi w Różanie zapraszają na akcję honorowego krwiodawstwa, która odbędzie się w dniu 27 lipca (sobota) w godz. 9.00 - 13.00 przy Placu Obrońców Różana.
  3. 1 sierpnia wyruszy XXXV Łomżyńska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zainteresowani udziałem w naszej diecezjalnej pielgrzymce mogą zapisywać się w Ostrołęce w parafii Nawiedzenia NMP(Farnej). Jak co roku będziemy duchowo towarzyszyć pielgrzymom biorąc udział w Grupie Białej im. św.    Jana Pawła II. W dniach 1-15 sierpnia o godz. 21.00 będziemy spotykać się na nabożeństwie Apelu Jasnogórskiego na Górce Panny Marii. Zapisując się do Białej Grupy otrzymujemy legitymacje i znaczki pielgrzymkowe.
  1. Rozpoczęliśmy segregację śmieci przy cmentarzu grzebalnym. Na śmieci organiczne (ziemia, trawa, liście, żywe kwiaty) przygotowane są specjalne betonowe boksy. Na śmieci sztuczne i szkło ustawione są pojemniki. Bardzo prosimy o oddzielanie śmieci organicznych od sztucznych i szkła. Ustawione są tabliczki, które informują o miejscach składania śmieci.
  2. Ofiary na potrzeby naszej parafii złożyły rodziny z Szyg i Kaszewca. Bóg zapłać.
  3. Zmarł nasz parafianin, śp. Antoni Cychowski z Podborza w wieku 58 lat, „Wieczny odpoczynek…”