XV niedziela zwykła (16. 07. 2017)

1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Panem Bogiem. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata. Obliguje nas do tego sam Zbawiciel: „Idźcie i głoście”!

2. W tym tygodniu patronują nam:

- 20 VII – bł. Czesław - kapłan, duchowy syn św. Dominika, od którego przyjął habit dominikański;

- 22 VII – św. Maria Magdalena, która swoje życie na zawsze związała z Chrystusem po tym, jak wyrzucił z niej siedem złych duchów i której zawdzięczamy odkrycie pustego grobu zmartwychwstałego Pana. Odpust w Czerwonce.

3. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na potrzeby WSD w Łomży.

4. Odpust ku czci św. Anny będziemy przeżywać w niedzielę 30 lipca. Duchowe przygotowanie do odpustu poprzez nowennę do naszej Patronki rozpoczniemy w piątek 21 lipca.

5. Dach na Kaplicy św. Trójcy w Zawadach Ponikwi został solidnie oczyszczony i pomalowany. W tym roku chcemy jeszcze pomalować wewnętrzne ściany Kaplicy.

6. Ofiary na kościół złożyły rodziny z Załuzia i ul. Gdańskiej.

7. Zmarł nasz parafianin śp. Dariusz Zylbert z Różana w wieku 49 lat . Wieczny odpoczynek…