XV Niedziela Zwykła (15. 07. 2018)

1. Pan Jezus wysłał swoich uczniów na pierwszą misję. Wyposażył ich obficie w dary duchowe. Cały Kościół do dzisiaj jest wyposażony w te duchowe dary, szczególnie pod postacią sakramentów świętych. Możemy z nich owocnie korzystać tylko wtedy, gdy zaufamy Jezusowi.
  2. Jutro wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w kieszeni ubrania. Przypominamy, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”.
  3. W piątek 20 lipca rozpoczynamy nowennę do św. Anny przed naszym odpustem parafialnym.
  4. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tace przeznaczone będą na WSD w Łomży.
  5. Przy parafii pracowali panowie z miejscowości Brzóze: Rochmalski Dariusz, Białobrzeski Jan, Gołębiewski Zdzisław, Gutowski Konrad. Bóg zapłać.
  6. Ofiary na kościół złożyły rodziny z Kaszewca i Olsztyna. Bóg zapłać.
  7. Zmarli nasi parafianie:

+ Kazimierz Grzybowski z Różana w wieku 76 lat,

+ Waldemar Walewski z Różana w wieku 61 lat,

+ Ryszard Łebkowski z Podborza w wieku 69 lat,

+ Marianna Brzózy z Różana w wieku 86 lat, „Wieczny odpoczynek….”