XV Niedziela Zwykła (14. 07. 2019)

1. Jutro wspominamy św. Bonawenturę Biskupa i Doktora Kościoła. We wtorek oddajemy cześć NMP z Góry Karmel – Matce Bożej Szkaplerznej.
  2. W piątek (19 lipca) rozpoczynamy Nowennę do św. Anny przed Uroczystością Odpustową Patronki naszej Parafii.
  3. Zakończyliśmy prace remontowe, uszkodzonego przez ubiegłoroczną nawałnicę sierpniową, dachu na naszym kościele. 2/3 powierzchni jednej strony pokrycia (blachy) było poderwane przez wspomnianą nawałnicę.
  4. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na prace prowadzone w domu parafialnym.
  5. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach życzymy dobrego odpoczynku. Nie zapominajmy o duchowych potrzebach (codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii, a może i wakacyjnych rekolekcjach). Błogosławiony czas wakacji starajmy się mądrze i owocnie wykorzystać.
  6. W najnowszym Głosie Katolickim godne są polecenia artykuły „Szkaplerz to znak przymierza z Maryją” oraz „Pielgrzymując do Medjugorie”.