Strona używa cookies (ciasteczek). Do czego są one potrzebne można dowiedzieć się => w tym miejscu. Korzystanie z naszego serwisu jest jednoczesnym wyrażeniem zgody na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.

Ogłoszenia parafialne

XIX Niedziela Zwykła (13. 08. 2017)

1. Niełatwo jest być uczniem Chrystusa, ale pamiętajmy, że On zawsze przychodzi nam z pomocą i udziela potrzebnych darów. Prośmy Go, aby zawsze nam towarzyszył swoją łaską tak w godzinach pracy, jak i wypoczynku oraz umacniał nasze dobre sierpniowe postanowienia.

2. W tym tygodniu patronują nam:

- 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe, franciszkański kapłan i męczennik obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia; ogarnięty pragnieniem zdobycia całego świata dla Maryi szerzył Jej cześć wszelkimi możliwymi środkami, wykorzystując również najnowsze zdobycze techniki; 100 lat temu założył Rycerstwo Niepokalanej; beatyfikowany jako wyznawca, a kanonizowany jako męczennik;

- 17 VIII – św. Jacek Odrowąż, polski dominikanin, który poświęcił się misjom w różnych częściach naszego kraju;

3. We wtorek, 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP (Matki Bożej Zielnej). Msze św. będą sprawowane o godz. 7.30, 9.30. 12.00 i 16.00. O godz. 9.30 Msza św. w intencji Ojczyzny. Zapraszamy poczty sztandarowe. Błogosławieństwo zbóż, owoców, kwiatów i ziół na każdej Mszy św. Przypominamy, że jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii.

4. Wraz z wtorkowym świętem maryjnym tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku, a także myślimy o naszych siłach zbrojnych, o polskim wojsku, które tego dnia ma swoje święto. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi.

5. W przyszłą niedzielę odpust św. Rocha w kaplicy Św. Trójcy w Zawadach o godz. 10.45.

6. Za tydzień taca będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

7. Ofiarę na kościół złożyła rodzina z ul. Gdańskiej. Bóg zapłać.

8. Zmarli:

- śp. Stanisława Biedrzycka z Sielunia w wieku 54 lat,

- śp. Czesław Kruszewski z Ciechanowa w wieku 87 lat.

Zostali pochowani na naszym cmentarzu. Wieczny odpoczynek…

wzasiegu logo w70pxrngk