XIX Niedziela Zwykła (11. 08. 2019)

1. Gotowość na przyjście Pana, o której mówi dzisiejsza Ewangelia, nie może napawać nas lękiem i niepokojem. Najlepszym jej znakiem jest pełne entuzjazmu zaangażowania w życie Kościoła oraz stan łaski uświęcającej. Wykorzystajmy czas wakacyjnego odpoczynku także na budowanie głębokiej więzi z Chrystusem i Jego Kościołem.
  2. W ciągu najbliższych dni w Częstochowie pielgrzymi pieszych pielgrzymek kończą swoje radosne wędrowanie do tronu naszej Jasnogórskiej Pani i Królowej. Do czwartku włącznie na Górce Panny Marii o 21.00 gromadzimy się na Apelu Jasnogórskim. Zapraszamy.
  3. W tym tygodniu patronują nam:
  • w środę - św. Maksymilian Maria Kolbe, polski franciszkanin, apostoł Niepokalanej, męczennik w Auschwitz.
  • w sobotę - św. Jacek, jeden z pierwszych polskich dominikanów, misjonarz na Rusi. Odpust w parafii Rzewnie.
  1. We wtorek 13 sierpnia po Mszy św. porannej Procesja Fatimska. Modlitwa różańcowa o 6.30.
  2. W czwartek, 15 sierpnia, będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowzięcia NMP (Matki Bożej Zielnej). Msze św. będą sprawowane o godz. 7.30, 9.30. 12.00 i 16.00. O godz. 9.30 Msza św. w intencji Ojczyzny. Zapraszamy poczty sztandarowe, harcerzy. Błogosławieństwo zbóż, owoców, kwiatów i ziół na każdej Mszy św. Przypominamy, że jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii.
  3. W to Maryjne święto pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać i Bogu dziękować za "Cud nad Wisłą" z 1920 roku. Z tej racji Polskie Wojsko ma swoje święto. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi.
  4. W przyszłą niedzielę odpust św. Rocha w Kaplicy Św. Trójcy w Zawadach o godz. 10.45. Taca w następną niedzielę taca będzie przeznaczone na prace     prowadzone w domu parafialnym.
  5. Ofiarę na potrzeby naszej parafii złożyła rodzina z ul. Ostrowskiej. Bóg zapłać.
  6. Zmarła nasza parafianka: śp. Teresa Kołodziejska z Załuzia w wieku 80 lat. „Wieczny odpoczynek…”