XIX niedziela zwykła (07. 08. 2016)

1. Jesteśmy wzywani do czujności i modlitwy. Pan Jezus nieustannie zapewnia nas o nagrodzie dla tych, którzy są Mu wierni. Prośmy Go, aby umacniał naszą wiarę i zaufanie. W sierpniu możemy ćwiczyć naszą wytrwałość przez ascezę i wstrzemięźliwość od alkoholu. Zachęcamy do podejmowania zobowiązania abstynenckiego.

2. W tym tygodniu patronują nam:

- 8 VIII – św. Dominik, wybitny kaznodzieja, który owocnie zwalczał szerzące się w ówczesnej Europie herezje; założył Zakon Kaznodziejski;

- 9 VIII – św. Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein), patronka Europy; dzięki filozoficznym poszukiwaniom odnalazła wiarę w Boga, a jej poszukiwania zaowocowały także przepięknym traktatem teologicznym pt. Wiedza krzyża;

- 10 VIII – św. Wawrzyniec, diakon i męczennik, którego życie, świętość i męczeństwo były opiewane przez wielu Ojców Kościoła;

- 11 VIII – św. Klara, która zachęcona przykładem św. Franciszka z Asyżu poświęciła się całkowicie na służbę Bożą.

3. W sobotę, z racji 13 dnia miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie po Mszy o godz. 7.00.

4. W przyszły poniedziałek, 15 sierpnia będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP (Matki Bożej Zielnej). Msze św. będą sprawowane o godz. 7.30, 9.30. 12.00 i 16.00. O godz. 9.30 Msza św. w intencji Ojczyzny. Zapraszamy poczty sztandarowe. Błogosławieństwo zbóż, owoców, kwiatów i ziół na każdej Mszy św. Przypominamy, że jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii.

5. Ofiarę na kościół – ołtarz Matki Bożej Częstochowskiej złożyła rodzina z Prycanowa. Bóg zapłać.