XIV niedziela zwykła (09. 07. 2017)

1. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń i sanktuariów, których tak wiele mamy w naszej ojczyźnie. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus i Jego Matka.

2. W tym tygodniu patronują nam:

- 12 VII – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu, biskup, pierwszy metropolita pogańskich Słowian zachodnich, główny patron naszej Diecezji.

- 13 VII – św. Andrzej Świerad, z pochodzenia Polak, i jego uczeń św. Benedykt, dwaj pustelnicy prowadzący niezwykle surowe życie ascetyczne na terenie dzisiejszych Węgier, przez co wskazali na najwyższą wartość życia duchowego;

- 15 VII – św. Bonawentura, biskup i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych teologów średniowiecza.

3. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby naszej parafii.

4. Burmistrz Gminy Różan informuje, że wyjazd dzieci na kolonie letnie zorganizowane w Jastrzębiej Górze (nad morzem) nastąpi jutro, 10 lipca. Zbiórka uczestników o 8.40 w parku miejskim, o godz. 9.00 modlitwa i błogosławieństwo w kościele parafialnym, wyjazd z Placu Obrońców Różana o 9.30. Wyjazd dzieci niepełnosprawnych z opiekunami na kolonie w Stegnie nastąpi 15 lipca o godz. 9.30 z parkingu przy ul. Mickiewicza.

5. Burmistrz naszej gminy i prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi w Różanie zapraszają na akcję krwiodawstwa pod hasłem „Nie bądź obojętny, podziel się kropelką krwi – uratuj czyjeś życie”, którą przeprowadzi Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie w dniu 15 lipca w godz. 10.00 – 13.00 na parkingu przy Placu Obrońców Różana. Zapraszamy.

6. Msza Święta w intencji mieszkańców ulicy Sienkiewicza, z racji nawiedzenia Obrazu Jezusa Miłosiernego, zostanie odprawiona 17 września o godz. 9.30 (niedziela).

7. Ofiarę na kościół złożyła rodzina z Chrzczonek. Bóg zapłać!

8. Zmarła nasza parafianka śp. Barbara Bloch z Różana w wieku 46 lat. Wieczny odpoczynek…